NBA: Wizards wracają na zwycięski szlak, krótszy występ Gortata [WIDEO]

18 mar 2017, 07:57

Po dwóch porażkach z rzędu, Washington Wizards tym razem stanęli na wysokości zadania i pokonali u siebie Chicago Bulls 112:107. Marcin Gortat przebywał krócej na parkiecie niż zwykle, przez co zabrakło mu zdobyczy do uzyskania double-double.

Polak zagrał 21 minut zdobywając w tym czasie 8 punktów, na skuteczności 4 trafionych rzutów z 9 oddanych. Miał również 8 zbiórek (1 w ataku i 7 w obronie), do kolejnego double-double w tym sezonie zabrakło mu więc naprawdę niewiele. Oprócz tego dorzucił jeszcze jedną asystę, został raz zablokowany i popełnił jedno przewinienie. Jego największym osiągnięciem w tym meczu było więc wykończenie alley-upa, dzięki któremu John Wall uzyskał swoją rekordową 20. asystę w meczu.

Przez większość czasu mecz przebiegał po myśli gospodarzy, którzy od połowy pierwszej kwarty zaczęli budować swoją przewagę. Dzięki zespołowej i skutecznej grze ich przewaga wynosiła 19 punktów na przełomie drugiej i trzeciej kwarty. Gdy wydawało się, że “Czarodzieje” spokojnie dowiozą tą przewagę do końca, w ostatniej części meczu nastąpiło przebudzenie drużyny Bulls, którzy prowadzeni przez Butlera zaczęli gonić wynik. Po jego celnym rzucie trzypunktowym strata wynosiła już tylko jeden punkt, w kolejnej akcji mógł jeszcze doprowadzić do remisu, jednak jego rzut okazał się tym razem niecelny.

Wizards do zwycięstwa poprowadził John Wall, który w całym meczu rozdał rekordowe dla siebie 20 asyst, do których dorzucił 14 punktów. Bradley Beal był natomiast najlepszym punktującym w drużynie, mając na swoim koncie 24 “oczka”. Wśród pokonanych najlepszy był wspomniany wcześniej Jimmy Butler, który zakończył spotkanie z dorobkiem 28 punktów.

Po tym meczu Wizards z bilansem 42 zwycięstw i 26 porażek wciąż zajmują 3. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Już jutro, w kolejnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Charlotte Hornets.

Washington Wizards – Chicago Bulls 112:107 (29:23, 30:17, 25:32, 28:35)
(Beal 24, Smith 17, Mahinmi 16 – Butler 28, Lopez 25, Mirotic 15)