Orlen Liga: Budowlane wygrywają za trzy punkty!

28 gru 2014, 17:42

W pierwszym meczu 13. kolejki Orlen Ligi zespół Budowlanych Łódź podejmował u siebie drużynę z Rzeszowa. Po dosyć wyrównanym boju gospodynie pokonały zawodniczki drużyny przyjezdnej 3:0.

W początkowej fazie pierwszej partii gospodynie nie wystrzegały się błędów, co zostało wykorzystane przez rywalki, które zbudowały kilkupunktową przewagę. W dalszej części seta łodzianki wróciły do dawnej dyspozycji i nawiązały z przeciwniczkami naprawdę wyrównaną walkę. W końcówce rzeszowianki miały spore problemy z przyjęciem zagrywki i przez to przegrały pierwszą partię 20:25.

W drugim secie siatkarki Developresu wróciły na boisko z kolejną dawką energii i od początku nawiązały wyrównaną walkę z gospodyniami. Łodzianki wydawały się trochę lekceważyć rywalki i pozwoliły im na zbudowanie dosyć wysokiej przewagi. W końcu jednak wyrównały wynik. Błędy po stronie rzeszowianek uniemożliwiły im wygranie drugiej partii i ostateczny triumf łodzianek.

Pomimo przegranych w poprzednich dwóch setach rzeszowianki dalej nie odpuszczały. W budowaniu przewagi pomogły im błędy własne gospodyń. Na drugiej przerwie technicznej zawodniczki Developresu prowadziły już pięcioma punktami. Łodzianki jednak pokazały jednak, że potrafią ustawić naprawdę szczelny blok i doprowadziły do remisu. W nerwowej końcówce presji nie wytrzymały ponownie rzeszowianki i przegrały 25:27, a w całym mecz 0:3

MVP: Sylwia Pycia

Budowlani Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:20, 25:23, 27:25)

Budowlani Łódź: Śliwa, Polańska, Skrzypkowska, Popović, Pycia, Sieczka, Courtois (libero) oraz Kajzer, Sikorska, Grajber, Ściurka

Developres SkyRes Rzeszów: Filipowicz K., Hawryła, Olszówka, Szeremeta, Nowakowska, Mucha, Borek (libero) oraz Głaz, Budzoń, Śliwińska