PLK: Rosa silniejsza od Siarki

11 lut 2017, 19:47

W sobotni wieczór, w tarnobrzeskiej hali MOSiR-u pojawili się goście z Radomia. Drużyna prowadzona przez trenera Kamińskiego była zdecydowanym faworytem meczu z Siarką. Radomianie dobrze spisali się w tym spotkaniu i zwyciężyli na Podkarpaciu, 75:61.

Początek spotkania to mini festiwal rzutów wolnych w wykonaniu Rosy. Pierwsze minuty były dość zacięte, a wynik wciąż oscylował wokół remisu. W premierowej odsłonie dobrze spisywał się Zajcew, który kilka dni temu zaczął ponownie reprezentować barwy radomskiego teamu. Ostatecznie pierwsza ćwiartka zakończyła się prowadzeniem gości, 21:14.

W drugiej kwarcie gra do pewnego momentu toczyła się dość ospale. Dopiero na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy, gdy siarka przgrywała tylko, 24:29, radomianie zaczęli przyspieszać. Pierwsze zza linii 6.75 metra trafił Zajcew, a zaraz po rzucie Ukraińca punktował Sokołowski. Celny rzut z dystansu zaliczył też Witka, jednak tym samym odpłacił się Releford. W samej końcówce zza łuku trafił jeszcze Brazelton i Rosa schodziła do szatni prowadząc, 41:29.

Początek trzeciej ćwiartki to znacznie lepsza postawa gości, wśród których świetnie spisywał się Szymkiewicz. Po serii celnych rzutów zaliczonych przez rozgrywającego Rosy, tarnobrzeżanie przegrywali już, 29:48. Siarkowcy starali się odrobić straty, jednak ostatecznie ta część meczu zakończyła się prowadzeniem gości, 63:49.

W decydującej odsłonie, losy meczu były już tak naprawdę rozstrzygnięte. Na trzy minuty przed końcem Rosa prowadziła już 72: 54 i mogła być pewna zwycięstwa. Miejscowi zdołali zdobyć jeszcze kilka punktów, jednak ostatecznie to radomianie wygrali w Tarnobrzegu, 75:61.

Najlepszym graczem wśród gospodarzy był Knowles, który zanotował na swoim koncie double – double ( 17 punktów i 10 zbiórek). W szeregach Rosy dobrze spisywał się Brazelton (16 pkt). Na uwagę zasługuje również postawa Szymkiewicza ( 14 pkt).

Siarka Tarnobrzeg – Rosa Radom 61:75 (14:21, 15:20, 20:22, 12:12)

Siarka Tarnobrzeg: Knowles 17, Releford 18, Fortuna 0, Jakóbczyk 2, Małecki 2, Pandura 0, Patoka 9, Welsh 0, Wojdyła 11, Grzeliński 2

Rosa Radom: Zyskowski 11, Zajcew 12,  Szymkiewicz 14, Jackson 0, Brazelton 16, Sokołowski 7, Zegzuła 2, Witka 7, Zajcew 12, Adams 2, Jeszke 4, Sadło 0