PLK: Stelmet pewnie pokonuje Polpharmę we własnej hali!

Aktualizacja: 16 mar 2017, 15:46
15 mar 2017, 21:51

W zaległym meczu 18. kolejki PLK, Stelmet Zielona Góra bez problemów pokonał we własnej hali drużynę Polpharmy Starogard Gdański 85:72.

Mistrzowie Polski od samego początku tego spotkania dominowali na parkiecie. Gospodarze w pierwszej kwarcie nie pozwalali na zbyt wiele swoim rywalom. Bezradna drużyna Polpharmy starała się przeciwstawić rozpędzonej drużynie z Zielonej Góry. Jednak już po dziesięciu minutach Zielona Góra posiadała przewagę dziesięciu punktów. W drugiej ćwiartce goście starali się odrobić straty. Jednakże dobra gra podopiecznych trenera Artura Gronka pozwalała im na utrzymywanie bezpiecznej przewagi. W końcówce pierwszej połowy skuteczność Mistrzów Polski nieco zmalała, co pozwoliło gościom zbliżyć się na sześć oczek.

Początek drugiej połowy był dość wyrównany. Ale po kilku chwilach Stelmet zaczął uciekać swoim rywalom. Po kilku składnych akacjach przewaga drużyny z Zielonej Góry wzrosła do 13 punktów. Taką też różnicę zielonogórzanie posiadali po 30 minutach gry. W ostatniej ćwiartce z bardzo dobrej strony pokazał się Florence. Głównie dzięki jego punktom, Stelmet prowadził różnicą 21 punktów. Tej przewagi drużynie ze Starogardu Gdańskiego nie udało się odrobić, a Stelmet wygrał ostatecznie 85:72.

Mistrzów Polski do zwycięstwa poprowadził dziś Djursić zdobywca 16 punktów. W drużynie Polpharmy najskuteczniejszy był dziś Schenk, który zdobył 19 punktów.

Stelmet BC Zielona Góra – Polpharma Starogard Gdański 85:72 (25:15, 15:19, 24:17, 21:21)

Stelmet: Nemanja Djurisić 16, Łukasz Koszarek 14, James Florence 12, Karol Gruszecki 11, Vladimir Dragicević 9, Adam Hrycaniuk 8, Thomas Kelati 7, Przemysław Zamojski 4, Jarosław Mokros 3, Armani Moore 1

Polpharma: Jakub Schenk 19, Martynas Sajus 10, Łukasz Diduszko 9, Martynas Paliukenas 9, Anthony Miles 7, Uros Mirković 7, Thomas Davis 5, Karol Michałek 4, Marcin Flieger 2