Pogoń jedną nogą w półfinale PP

26 paź 2016, 15:24

Pogoń Szczecin pokonała w wyjazdowym spotkaniu Pucharu Polski, Puszczę Niepołomice 1:0 po bramce Ricardo Nunesa.

Już kilka dni wcześniej trener Portowców oraz wszyscy w klubie zapowiadali, że poważnie traktują Puchar Polski i do Niepołomic pojedzie najsilniejszy skład. Tak też się stało, bowiem tylko Akahoshi i Lewandowski nie zagrali od pierwszej minuty w ligowej potyczce z Arką Gdynia.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja gości, którzy raz po raz zagrażali bramce strzeżonej przez Sobieszczyka. W 21. minucie Ricardo Nunes potwierdził przewagę Pogoni pakując futbolówkę do siatki. Bardzo widoczna była różnica między gospodarzami, reprezentantami II ligi a ekstaklasowcami ze Szczecina.

Druga odsłona to była kontynuacja dobrej gry szczecinian, która zaowocowała golem w 56. minucie strzelonym przez Adama Frączczaka. Po tym zdarzeniu goście odpuścili i swoje szanse zaczęli mieć gracze z Niepołomic. W 84. minucie honorową bramką dla gospodarzy zdobył Orłowski.

Puszcza Niepołomice- Pogoń Szczecin 1:2 (0:1)

84′ Orłowski – 21′ Nunes, 56’Frączczak