Polki znowu lepsze od Czeszek!

17 lut 2016, 13:44

Reprezentacja Polski kobiet w koszykówce znowu okazała się lepsza od reprezentacji Czech. Po wczorajszej porażce 52:72 z podopiecznymi Teodora Mołłowa dzisiaj sąsiadki postawił jednak trochę cięższe warunki.

Pierwsza kwarta była wyrównana. Po 10 minutach to nasze rywalki prowadziły jednym punktem. Druga część spotkania to był jednak popis Polek, szczególnie w defensywie. Czeszki zdobyły zaledwie trzy punkty, dzięki czemu koszykarki z nad Wisły wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca meczu. Po trzeciej remisowej części Czeszki zabrały się do odrabiania strat, prowadząc w ostatniej kwarcie nawet 10:2. Jednak wtedy swoją dobrą dyspozycję udowodniła m.in. Agnieszka Skobel, dzięki czemu Polki mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Najlepsza wczoraj Angelika Stankiewicz dzisiaj nie pojawiła się w ogóle na parkiecie.

Dzięki tym dwóm zwycięstwom podopieczne trenera Mołłowa w dobrych nastrojach przystąpią do dwóch niezwykle ważnych spotkań eliminacyjnych do Women EuroBasket 2017. 20 i 24 lutego Polki zagrają odpowiednio z Belgijkami i Białorusinkami. Oba mecze “Biało-czerwone” rozegrają na wyjeździe.

Polska-Czechy 64:51 (19:20, 13:3, 14:14, 18:14)

Polska:Kobryn 13, Skobel 12, Żurowska-Cegielska 8, Koc 8, McBride 7, Kaczmarczyk 7, Pawlak 6, Owczarzak 2, Śnieżek 1, Morawiec 0, Idczak 0

Czechy:Bartakova 11, Elhotova 8,Vojtikova 7, Vyoralova 6, Rokosova 4, Svrdlikova 4, Gaislerova 3, Zaplatova 2, Sladkova 2, Stoupalova 2, Krivankova 2, Sedlakova 0, Krejcova 0