Przeciętny debiut ligowy Waczyńskiego

1 paź 2016, 00:06

Adam Waczyński zadebiutował w meczu ligowym swego nowego klubu. Nie będzie go jednak miło wspominał, gdyż Unicaja Malaga przegrała wyjazdowe starcie z Realem Madryt 90:101.

Spotkanie Unicaja z mistrzami Hiszpanii w Madrycie zainaugurowało sezon 2016/2017 w hiszpańskiej lidze ACB. Popularny “Waca” nie rozegrał niestety dobrych zawodów. Polak zagrał ponad 17 minut i zakończył mecz ze zdobyczą 5 punktów (1/1 za 2, 1/5 za 3), notując jeszcze 1 asystę oraz 1 zbiórkę. Pierwsza kwarta była dość udana w wykonaniu naszego rodaka, który rzucił 5 oczek w trakcie 7 minut gry. W miarę upływu czasu reprezentant Polski przestał niestety trafiać a na drugą połowę batalii z “Królewskimi”, trener Malagi Joan Plaza, nie wystawił Adama w pierwszej piątce. W trakcie trzeciej “ćwiartki” Waczyński spędził na parkiecie tylko ponad minutę czasu a w decydującej odsłonie również nie powiększył swego dorobku.

Początek meczu był wyrównany, ale w kolejnych minutach coraz lepszą dyspozycję pokazywali gracze Realu, którzy na przerwę schodzili przy prowadzeniu 57:50. Za to trzecia kwarta należała do drużyny przyjezdnych, gdyż klub z Andaluzji odrobił straty, wygrywając tę część meczu 23:14. Tak więc przed decydującymi 10 minutami, Unicaja prowadziła 73:71. Końcówka pojedynku należała jednak do Realu, który znacznie przyspieszył grę i bezlitośnie wykorzystał błędy rywala. Seria trzech celnych trójek oraz świetne kontrataki po przechwytach, pozwoliły podopiecznym Pablo Laso na zdecydowany triumf 101:90.

W szeregach Realu najlepszy był Gustavo Ayon (16 pkt i 6 zbiórek) a w zespole gości na wyróżnienie zasłużył Serb, Dejan Musli, zdobywca 14 pkt.

Real Madryt – Unicaja Malaga 101:90 (26:24, 31:26, 14:23, 30:17)

(Ayon 16, Llull 14, Carroll 14 – Musli 14, Nedović 13, Suarez 12)