PŚ w szermierce: Bardzo dobry występ polskich szpadzistek!

11 lut 2017, 21:42

Kamila Pytka zajęła 8. miejsce w zawodach Pucharu Świata szpadzistek. We włoskim Legnano triumfowała reprezentantka Estonii Julia Beljajeva.

Pytka w pierwszym pojedynku pokonała 15:9 reprezentantkę Chin Sun Yiwen. W kolejnej walce rywalką reprezentantki Polski była Ukrainka Kseniya Pantelyeyeva. Polka okazała się lepsza, wygrywając 15:8.

W 1/8 finału Kamila Pytka zmierzyła się z Renatą Knapik-Miazgą, która w poprzedniej rundzie pokonała 15:7 kolejna reprezentantkę Polski Ewę Nelip. Ostatecznie to Pytka wyszła z tego pojedynku zwycięsko, wygrywając 9:7. W ćwierćfinale Polka przegrała 15:10 z późniejszą zwyciężczynią całych zawodów Estonką Julią Beljajevą i ostatecznie zakończyła dzisiejsze zawody na 8. pozycji.

Renata Knapik-Miazga po przegranej w 1/8 finału została sklasyfikowana na 12. miejscu. Ewa Nelip była 21., a Danuta Dmowska-Andrzejuk zajęła 29. pozycję. Natomiast Magdalena Piekarska zakończyła zawody na 41. miejscu, Jagoda Zagała uplasowała się na miejscu 49., a Aleksandra Zamachowska zajęła 63. pozycję.

W dzisiejszych zawodach zwyciężyła mistrzyni świata z 2013 roku reprezentantka Estonii Julia Beljajeva, która w finale pokonała Francuzkę Lauren Rembi. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Turcji Sarra Besbes i reprezentantka Ukrainy Dzhoan Feybi Bezhura.