ME w zapasach: Roksana Zasina i Patrycja Gil z brązowymi medalami!

15 lut 2024, 21:32

Znakomite wieści nadeszły z Bukaresztu, gdzie odbywają się mistrzostwa Europy w zapasach kobiet. Roksana Zasina (ZTA Zgierz) i Patrycja Gil (WLKS Nowe Igarnie) wygrały swoje starcia w małych finałach i wywalczyły po brązowym medalu.

Zasina i Gil z medalami ME

Roksana Zasina (ZTA Zgierz) rozpoczęła rywalizację w nieolimpijskiej kategorii wagowej do 55kg w Bukareszcie od ćwierćfinału, gdzie zmierzyła się z 23-letnią Rosjanką Aleksandrą Skirenko. Polka po świetnej drugiej rundzie wygrała 5:3. W półfinale zmierzyła się z brązową medalistką mistrzostw świata, reprezentantką Mołdawii Marianą Dragutan. Pierwszą rundę nasza 4-krotna medalistka mistrzostw Europy wygrała 5:2, jednak w drugiej straciła cztery punkty i ostatecznie przegrała 5:6.

Patrycja Gil (WLKS Nowe Igarnie) z kolei walczyła w kategorii do 59kg. W drodze do strefy medalowej pokonała przez przewagę techniczną Bułgarkę Fatme Shaban, a w ćwierćfinale wygrała z Rosjanką Ekateriną Poleschuk. W półfinale uległa Azerce Alyonie Kolesnik, która w ubiegłym roku zarówno w mistrzostwach Europy jak i świata uplasowała się tuż za podium.

W walce decydującej o brązowym medalu ME w zapasach Roksana Zasina (55kg) w małym finale pewnie pokonała Węgierkę Roze Szenttamasi, a Patrycja Gil (59kg) we wspaniałym stylu położyła na plecy brązową medalistkę ME (2021) Rumunkę Katerinę Zhydachevską.

ME w podnoszeniu ciężarów: Mamy drugi medal! Wiktoria Wołk z brązem