ME w zapasach: Polki z kolejnymi medalami! Brąz dla Łysak i Chołuj

16 lut 2024, 21:50

Reprezentantki Polski po raz kolejny pokazały się ze świetnej strony na mistrzostwach Europy w zapasach kobiet w Bukareszcie. W piątek dorobek medalowy Biało-Czerwonych powiększyły Anhelina Łysak i Wiktoria Chołuj, które sięgnęły po brązowe krążki.Polki z kolejnymi medalami ME w zapasach

Brązowy medal w kategorii do 57kg wywalczyła Anhelina Łysak (MKS Cement-Gryf Chełm), która pokonała przez położenie na łopatki reprezentantkę Mołdawii Mihaelę Samoil. Walka trwała zaledwie nieco ponad minutę! To drugi medal Łysak w mistrzostwach Europy, poprzedni wywalczyła w barwach reprezentacji Ukrainy w 2020 roku.

W drugim pojedynku o brązowy medal, Wiktoria Chołuj (AKS Białogard) pokonała reprezentantkę Białorusi Viktoryię Radzkovą rywalizującą pod neutralną flagą. W październiku ubiegłego roku nasza zapaśniczka uległa Radzkovej w walce o brązowy medal młodzieżowych mistrzostw świata.

To drugi dzień z rzędu, w którym polskie zapaśniczki zdobywają dwa brązowe medale na ME w Bukareszcie. W czwartek cieszyły się z tego Roksana Zasina, która wygrała z Węgierką Roze Szenttamasi, a Patrycja Gil pokonała Rumunkę Katerinę Zhydachevską.ME w zapasach: Roksana Zasina i Patrycja Gil z brązowymi medalami!

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA