Puchar Europy w Rzutach: Zwycięstwo Pawła Fajdka!

10 mar 2018, 18:53

Dzisiejszego dnia w Portugalskim mieście Leiria rozpoczął się 10. Puchar Europy w Rzutach.  Polski Związek Lekkiej Atletyki powołał na te zmagania dziesięciu zawodników, na czele z Pawłem Fajdkiem, który zwyciężył w zakończonym konkursie rzutu młotem mężczyzn z wynikiem 77,30 metrów .

Na wstępie warto odnotować fatalną pogodę, która panowała dzisiaj nad zawodami w Portugalii. Ulewny deszcz, który towarzyszył zawodnikom przez cały dzień nie pozwalał na uzyskanie genialnych rezultatów. Zawody w takich warunkach można jednak uznać za świetny sprawdzian możliwości przy takiej pogodzie, ponieważ nigdy nie wiadomo czy na Igrzyskach bądź Mistrzostwach Świata nagle nie spadnie ulewny deszcz.

Przechodząc do samych startów. Jako pierwszy na rzutnie wyszedł dziś Kamil Swancar startujący w konkursie rzutu młotem w kategorii do lat 23. Dla Kamila był to debiut w barwach narodowych tym bardziej cieszy fakt, że uzyskał on rekord życiowy 57,83 metrów, zajmując ostatecznie 15. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Rzut młotem mężczyzn zwyciężył niezawodny Paweł Fajdek, który ze względu na złe warunki atmosferyczne przez dłuższy czas nie mógł odnaleźć rytmu i posłać młota na odpowiednią odległość. Udało mu się to dopiero w 5. kolejce, kiedy rzucił 76,13 metrów. W ostatniej kolejce kiedy wszystko było już jasne, poprawił swój wynik na 77,30 metrów umacniając się na pierwszym miejscu. Choć oczywistym jest, że Paweł nie jest zadowolony samym wynikiem, to należy cieszyć się faktem, iż wygrał on dzisiejsze zawody i udowodnił tym samym, że jest on gotowy na rzucanie w każdych warunkach. Sezon dopiero się rozpoczyna, a te zawody możemy traktować jako start treningowy. Możemy być pewni, że Paweł w tym sezonie jak i każdym poprzednim będzie dominował na Światowych rzutniach.

W konkursie rzutu oszczepem kobiet 14. miejsce zajęła Aleksandra Ostrowska, która rzuciła 52,50 m.

Dobry występ zaliczyła także Klaudia Kardasz, która wynikiem 16.83 metrów uplasowała się na 8 miejscu w konkursie pchnięcia kulą kobiet.