Wisła przegrywa w Stambule

6 gru 2017, 21:13

W meczu kończącym pierwszą rundę euroligowych zmagań koszykarki Wisły CANPACK Kraków udały się do tureckiego Stambułu na starcie z miejscową drużyną Fenerbahçe SK. Wiślaczki osłabione brakiem Magdaleny Ziętary uległy rywalkom 87-78. Najskuteczniejszą zawodniczką Białej Gwiazdy była dziś Leonor Rodriguez, która zdobyła 24 punkty.

Otwarcie spotkania należało do tureckiego zespołu. Po niespełna czterech minutach Wiślaczki przegrywały 2:10. poprawiona skuteczność jak i obrona. Po 20 minutach na tablicy wyników było 44:36 dla gospodyń i wszystko jeszcze było możliwe. W kolejnych minutach  trzy trafienia zza linii 6,75 zanotowały koszykarki z Krakowa (kolejno Rodgriguez, Reid oraz Radocaj) i przewaga stopniała do tylko jednego “oczka” – 48:49. Jednak na upragnione prowadzenie nie udało się wyjść. Biała Gwiazda na początku IV kwarty dwukrotnie przegrywała z Fenerbahce ponownie różnicą dwóch „oczek” – 57:59 po trafieniu Labuckiene oraz 59:61 po celnym rzucie Parker. Niestety na więcej drużynę z Krakowa nie było stać. Od tego momentu nokautująca serię 14:0 zanotowały zawodniczki z Stambułu.

Fenerbahçe SK Stambuł – Wisła CANPACK Kraków 87-78 (21-14, 23-22, 13-17)

Fenerbahçe SK: Pelin Bilgic, Ayse Cora, Melisa Korkmaz, Birsel Vardarli, Kia Vaughn, Kelsey Plum, Anastasiya Verameyenka, Tugce Canitez, Tilbe Senyurek, Aerial Powers, Ana Dabović, Esra Ural.

Wisła CANPACK: Leonor Rodríguez 24, Maurita Reid 13, Cheyenne Parker 12, Klaudia Niedźwiedzka 10, Sonja Greinacher 8, Giedrė Labuckienė 6, Tamara Radočaj 5, Aleksandra Klimas 0, Katarzyna Suknarowska-Kaczor 0.