1/16 finału Pucharu Polski. Warta i Lech gromią, debiut Gholizadeha

1 lis 2023, 10:04

We wtorek rozegranych zostało siedem pierwszych meczów 1/16 finału Pucharu Polski. Z rozgrywkami już na tym etapie pożegnał się jeden z klubów z PKO BP Ekstraklasy, natomiast pięć pozostałych wygrało swoje mecze, choć niektórzy potrzebowali do tego dogrywki.

Wysokie wygrane Warty i Lecha, Puszcza odpada z PP

We wtorkowej serii meczów 1/16 finału awans do dalszej fazy wywalczyło pięć drużyn z PKO BP Ekstraklasy. Dopiero po dogrywce zwycięstwa odniosły Korona Kielce (4:2 z Legią II) i Górnik Zabrze (2:1 z Zagłębiem Sosnowiec). Bez straty gola swoje mecze wygrały Warta Poznań (4:0 z Cariną Gubin), Piast Gliwice (1:0 z Termaliką) i Lech Poznań (4:0 z Zawiszą Bydgoszcz).

W kontekście Lecha Poznań, ważnym wydarzeniem dla kibiców był długo wyczekiwany debiut sprowadzonego latem Aliego Gholizadeha. Irańczyk uporał się już z kontuzją, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy i w meczu z Zawiszą dostał od Johna van den Broma 25 minut.

Z Pucharem Polski pożegnała się za to ekstraklasowa Puszcza Niepołomice – beniaminek ligi przegrał 0:1 ze Stalą Rzeszów. Komplet wyników uzupełniło zwycięstwo Cariny Gubin 1:0 nad Stalą Stalowa Wola.

Wyniki wtorkowych meczów 1/16 finału Pucharu Polski

● Legia II vs Korona Kielce 2:4 (po dogrywce)
● Carina Gubin vs Stal Stalowa Wola 1:0
● Stal Brzeg vs Warta Poznań 0:4
● Bruk-Bet Termalica Nieciecza vs Piast Gliwice 0:1
● Zagłębie Sosnowiec vs Górnik Zabrze 1:2 (po dogrywce)
● Stal Rzeszów vs Puszcza Niepołomice 1:0
● Zawisza Bydgoszcz vs Lech Poznań 0:4

Kolejne mecze 1/16 finału odbędą się w czwartek, 2 listopada. Cracovia zagra wówczas z Zagłębiem Lubin, ŁKS Łódź z Rakowem Częstochowa, a GKS Tychy z Legią Warszawa.

Liga Narodów: Polki zremisowały z Serbkami. Są krok od awansu