Słaby mecz i porażka z Danią!

Aktualizacja: 13 lut 2023, 12:31
24 sty 2015, 20:32

Niestety. W ostatnim grupowym spotkaniu reprezentacja Polski uległa Danii 31:27 i zajęła 3 miejsce w grupie D mistrzostw świata w piłce ręcznej!

Początek tak jak większość spotkań “Biało-czerwonych” rozpoczęło się od prowadzenia rywali. Polacy byli zagubieni jak dzieci we mgle co skutkowało wynikiem 0:3 i sześcioma minutami bez zdobytej bramki!

Kolejne minuty na szczęście to zryw podopiecznych Michaela Bieglera i dojście Duńczyków na jedną bramkę. W 11. minucie przegrywaliśmy tylko 4:5, a po kolejnych 3 minutach był już remis, 6:6!

Niestety, ostatnie 10 minut to powtórka z początku spotkania. Głupie straty Jurkiewicza, dwie szybkie kary Grabarczyka i zdekoncentrowana obrona doprowadziły nas do stanu 12:16.

Druga odsłona rozpoczęła się od świetnej naszej gry, widowisko w Dausze tego dnia wyglądało jak typowa sinusoida. Po odrobieniu dwóch bramek ponownie przyszedł okres nasze słabej gry co skrzętnie wykorzystywał Hansen i spółka. Po 11 minutach drugiej odsłony było już 22:15 i stało się jasne, że sukces w tym spotkaniu będzie graniczył z cudem. Zdołaliśmy wyprowadzić jeszcze jeden zryw i odrobić trzy trafienia, ale efekt końcowy nie był taki na jaki czekaliśmy.

Koniec końców przegraliśmy 31:27 i w 1/8 finału zmierzymy się ze Szwedami, którzy w równolegle rozgrywanym spotkaniu nie sprostali swoim głównym rywalom w grupie- Francuzom przegrywając 27:25.

Dania – Polska 31:27 (16:12)

Dania: Landin, Green – Christiansen, Mensah Larsen, Mortensen, Eggert, Lauge Schmidt, Spellerberg, Noddesbo, Svan Hansen, Lindberg, R. Toft Hansen, Mollgaard, Sondergaard, H. Toft Hansen, Hansen.