Polki zaczynają walkę o EHF Euro 2024. Na przeszkodzie wicemistrzynie Europy

28 lut 2024, 10:40

Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej wraca do rywalizacji. Ostatni raz nasze zawodniczki w starciach o stawkę brały udział podczas mistrzostwa świata. Teraz biało-czerwone szczypiornistki czekają je spotkania w ramach eliminacji do EHF EURO 2024. Już w środę mecz z Danią.El. EHF Euro 2024: Polska powalczy z Danią i Kosowem

Polki trafiły do Grupy 8, w ramach której zmierzą się z reprezentacjami Danii oraz Kosowa. Pierwszym kwalifikacyjnym rywalem naszych szczypiornistek będą zawodniczki ze Skandynawii. W środę areną zmagań będzie Hala Widowiskowo-Sportowa RCS w Lubinie.

Dla Polek najbliższe spotkanie będzie początkiem zmagań w ramach kwalifikacji do EHF Euro 2024. Z kolei Dunki mają za sobą już dwa starcia. Jeszcze w październiku ubiegłego roku skandynawska drużyna roku pokonała zawodniczki z Kosowa. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 44:17 natomiast drugi 40:19.

Polska i Dania ostatni raz mierzyły się z sobą w grudniu 2023 roku. W ramach w ramach fazy zasadniczej Mistrzostw Świata 2023 nasze rywalki wygrały 32:22. Dla nikogo nie jest może być więc zaskoczeniem, że w środę to rywalki biało-czerwonych szczypiornistek będą faworytkami do zwycięstwa.

Nie chodzi bowiem tylko o ostatnie mistrzostwa, ale o całkowity bilans spotkań Polek i Dunek. Wicemistrzynie Europy w dotychczasowych 48 meczach rozegranych przeciwko naszej reprezentacji wygrały aż 33 razy. Pięciokrotnie w tych spotkaniach padł remis, a dziesięciokrotnie triumfowały biało-czerwone zawodniczki.

Gdzie oglądać Polska – Dania? Transmisja el. EHF Euro 2024

  • Transmisja w TV: TVP Sport
  • Transmisja w streamingu: Strona internetowa TVP Sport

Spotkanie Polska – Dania, które zostanie rozegrane w środę, rozpocznie się o godzinie 19:00.Francuzi zachwyceni Syprzakiem. “Wybitny mecz”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA