Fatalna informacja. Szymon Sićko wypada do końca sezonu

29 lut 2024, 13:54

Rozgrywający Industrii Kielce Szymon Sićko nie zagra już w tym sezonie w żadnym spotkaniu. Dokładne badania medyczne wykazały, że w poniedziałkowym meczu Orlen Superligi doznał bardzo poważnej kontuzji kolana i przegapi pozostałe mecze swoich drużyn.Poważna kontuzja Szymona Sićki

W poniedziałek w 22. kolejce Orlen Superligi szczypiorniści Industrii Kielce bez większego problemu wygrali na wyjeździe 40:24 z Corotop Gwardią Opole. Dzięki temu zwycięstwu mistrzowie Polski utrzymali 3-punktową stratę do liderującej Wisły Płock.

Już w pierwszej połowie spotkania doszło do bardzo groźnego zdarzenia. W 12. minucie Szymon Sićko bez kontaktu z rywalem upadł na parkiet i po reakcjach innych zawodników można było sądzić, że doszło do poważnego urazu. Potwierdziło się to po dokładniejszych badaniach lekarskich.

Sićko przejdzie operację

Po wstępnych badaniach wykonanych w Opolu było jasne, że zawodnik Industrii doznał najcięższego możliwego urazu – uszkodził więzadło właściwe rzepki. W Kielcach powtórzono badanie i dało ono taki sam rezultat. Oznacza to, że Szymon Sićko nie zagra już w tym sezonie.

W sobotę w Barcelonie reprezentant Polski ma przejść operację, która wykluczy go z aktywności na kilka miesięcy. To duży problem zarówno dla Industrii, jak i polskiej kadry, której Sićko jest bardzo ważnym zawodnikiem.Złe wieści dla Industrii Kielce. Nie będzie bezpośredniego awansu do ćwierćfinału

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA