El. Euro 2024: Polskie szczypiornistki dzielnie walczyły, ale przegrały z Dunkami

28 lut 2024, 21:34

Szczypiornistki reprezentacji Polski rozpoczęły walkę w eliminacjach tegorocznych mistrzostw Europy od porażki. Podopieczne Arne Senstada mocno walczyły, ale ostatecznie przegrały 22:26 z Dunkami, aktualnymi wicemistrzyniami Starego Kontynentu.

Polki przegrały z Dunkami

Dla szczypiornistek reprezentacji Polski było to dopiero pierwsze starcie w eliminacjach tegorocznych mistrzostw Europy. Dunki z kolei miały za sobą już dwa rozegrania spotkania i oba zakończyły się pogromami. W spotkaniach z Kosowem duńskie szczypiornistki triumfowały 44:17 i 40:19.

Reprezentantki Polski udanie rozpoczęły to spotkanie – przez pierwszy kwadrans nie dawały Dunkom szansy na wyjście na prowadzenie. Od 19. minuty wicemistrzynie Europy minimalnie prowadziły, ale Biało-Czerwone nie dawały im odskoczyć na zbyt duży dystans. Do przerwy przegrywały bowiem 9:11.

Po zmianie stron mecz toczył się fazami. Najpierw Dunki zdołały wyjść na prowadzenie 13:9, ale niedługo później Polki zniwelowały straty do stanu 12:13. Później zdołały nawet wyrównać do wyniku 19:19, ale ostatecznie duńskie piłkarki ręczne pokazały klasę i wygrały to spotkanie 26:22.

Polska – Dania 22:26 (9:11, 13:15)

Teraz przed polskimi szczypiornistkami rewanżowe starcie z Dunkami, które odbędzie się 2 marca. Później, bo 4 i 7 marca zawodniczki Arne Senstada zmierzą się w dwumeczu z reprezentantkami Kosowa.

Jastrzębski Węgiel odrobił straty z Piacenzą i zagra w półfinale Ligi Mistrzów!