Strona główna Lekkoatletyka 18-letnia sprinterka z Rekordem Polski oraz Rekordem Europy!

18-letnia sprinterka z Rekordem Polski oraz Rekordem Europy!

8

Niewiarygodnego wyczynu dokonała dzisiaj polska sprinterka – Ewa Swoboda, która wystartowała na hali w Luksemburgu. W drugim starcie tego sezonu, 18-letnia Polka poprawiła Halowy Rekord Polski (seniorek oraz juniorek) oraz Halowy Rekord Europy juniorek w biegu na 60 metrów! Czasem 7,13 oraz 7,21 sekundy wypełniła również minimum na Halowe Mistrzostwa Świata w Portland! 

To co dzisiaj wyprawiała polska zawodniczka, ciężko jest opisać. W Luksemburgu, Polka dokonała niewiarygodnego wyczynu. Podopiecznej trenerki Iwony Krupy, w eliminacjach biegu na 60 metrów, udało się wypełnić minimum na Halowe Mistrzostwa Świata w Portland. Linię mety przecięła w czasie 7,21 sekundy. Tym samym potwierdziła też, że w Polsce biega w tym roku najszybciej.

Jednak to co się wydarzyło w finale, na długo zostanie zapisane w kartach historii polskiej lekkoatletyki. Polka wygrała bieg finałowy w czasie 7,13 SEKUNDY! Jest to oczywiście rekord luksemburskiego mityngu, ale nie tylko. Jest to również nowy rekord życiowy Ewy Swobody, która tym samym pobiła 30-letni Halowy Rekord Polski seniorek, który wcześniej należał do Ewy Pisiewicz i wynosił 7,18 sekundy. Jest to również najlepszy wynik w historii, uzyskany przez juniorkę w Polsce oraz w Europie.

18-letnia Swoboda tym samym zapewniła już sobie bilety do amerykańskiego Portland, gdzie zapewne będzie walczyć o miejsce w ścisłym finale, a także o nowy rekord życiowy. Polka w tym momencie została również liderką tabel światowych!

Komentarze