Polscy koszykarze pokonują Wybrzeże Kości Słoniowej

Aktualizacja: 17 sty 2023, 10:12
4 wrz 2019, 11:36

W ostatnim meczu pierwszej rundy zmierzyli się z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Po dobrej, wręcz świetnej czwartej kwarcie wychodzimy z grupy z bilansem 3-0. Najwięcej punktów zdobył Adam Waczyński, który zakończył zawody z 16 oczkami.

Pierwsze punkty dla naszego zespołu zdobył dopiero po ponad dziewiędziesięciu sekundach Adam Waczyński. Kilka chwil później świetną dwójkową akcją popisali się Adam Hrycaniuk i Mateusz Ponitka. Dwa oczka wsadem Mateusza dało na prowadzenie 6:4. Jednak Rywale nie dawali na początku za wygraną. Szybko odpowiedzieli dwoma celnymi trójkami. Po kolejnym trafieniu rywali przegrywaliśmy pięcioma oczkami. Rzuty zza linii 675 była w początkowej fazie meczu bronią WKS. Naszym kadrowiczom problemy sprawiali problemy obwodowi zawodnicy rywali. Jednak po kilku akcjach naszym reprezntantom udało się odrobić starty z nawiązką i po punktach Aarona Cela było 17:15 dla naszego zespołu. Końcówka należała jednak do WKS. Pierwsza kwarta kończy się trójką Charlesa Abouo, zdobywcy ośmiu oczek w pierwszej kwarcie.

Pierwsze akcje należały do naszych rywali. WKS odskoczyło na 21:26, ale skuteczne zagrania Balcerowskiego i dobre zagrania Hrycaniuka szybko się pojawił się remis 26:26. Po czasie dla trenera zespołu z Afryki i po kontrze Sokołowskiego wyszliśmy na kolejne prowadzenie. Mimo dobrze rozgrywanych akcji brakowało nam skutecznego wykończenia w nie których sytuacjach, ale na nasze szczęście rywalom szło słabiej i po punktach Adama Hrycaniuka było 33:28 dla naszego zespołu. Po kolejnej przerwie dla trenera rywali nasza przewaga jeszcze wzrosła. Jednak tylko na chwilę bo zespół WKS szybko zdobył cztery oczka.

W trzeciej odsłonie zaczęło się od skutecznych trójek obu ekip. Na chwile odskoczyliśmy na siedem oczek, ale rywale nie chcieli się poddawać. Przewaga naszej drużyny nie pewna zmalała do poziomu dwóch-trzech oczek. Jednak szybko wróciliśmy do przewagi ośmiopunktowej po trafieniu Kuliga. Widać, że naszym zależy na wygranej. W ważnych momentach dla rywali punktował Charlesa Abouo. Bardzo dobrze WKS radziło sobie z pomalowanego, skąd przez trzy kwarty rzucili aż 26 oczek.

Na początku czwartej kwarty świetną kontrą popisali się Koszarek i Ponitka co dało nam prowadzenie 59:49, ale brakuje tej kropki nad i aby przypieczętować wygraną. Dopiero w połowie tej części odskakujemy na trzynaście oczek. Kilka dobrych akcji pokazał Aleksander Balcerowski. Po kolejnym rzucie Waczyńskiego na tablicy pojawił się wynik 72:57 na trzy minuty do końca spotkania. W tym momencie nasi koszykarze mieli już kontrolę nad spotkaniem. Na dwie minuty do końca spotkania pojawił się na boisku Kamil Łączyński, który jako jedyny do tej pory nie wyszedł na parkiet na tym turnieju. Po chwili trójkę trafia Łukasz Koszarek co dało nam prowadzenie 78:59.

Teraz w drugiej fazie zmierzymy się z Rosją i Argentyną. Te dwa mecze zadecydują o awansie do najlepszej ósemki.

POLSKA – WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ 80:63  (21:24, 15:8, 19:17, 25:8)