1LM: Legia Warszawa lepsza od Nysy Kłodzko

Aktualizacja: 13 mar 2016, 21:28
13 mar 2016, 19:35

Koszykarze Legii Warszawa pokonali na wyjeździe Nysę Kłodzko 107:82 (34:15; 23:20; 33:20; 17:27) w meczu 28. kolejki I ligi. Goście szybko zaczęli dyktować warunki gry i już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie bezpieczną przewagę.

Początek meczu należał do Legii. Podopieczni trenera Piotra Bakuna byli praktycznie nieomylni. Prym w ich szeregach wiedli Adam Parzych (5 celnych trójek w całym meczu), Marcel Wilczek i Grzegorz Kukiełka, którzy zdobyli w tym fragmencie gry 32 z 34 punktów zespołu.

Goście nie zamierzali zwalniać tempa. Wartościowa gra rezerwowych, dobra dyspozycja pod koszami i znakomita skuteczność (61,8%!) pozwoliły Legii utrzymywać bezpieczną przewagę, a także sukcesywnie ją powiększać. Kapitan Łukasz Wilczek skupił się na dogrywaniu piłek kolegom i w całym spotkaniu zaliczył aż 14 asyst. Ponadto, Legia trafiła 20 rzutów z dystansu, co jest najlepszym wynikiem stołecznego Klubu od kilku lat. Warszawianie stracili impet dopiero w czwartej kwarcie, ale nie miało to żadnego wpływu na ostateczny wynik.

Cieszę się, że wszyscy zawodnicy dorzucają coś od siebie i każdy, kto wchodzi na parkiet, wnosi jak najwięcej do gry. Jesteśmy w końcu zespołem, każdy walczy dla drużyny i to na pewno cieszy. Do meczu z Nysą staraliśmy przygotować się jak najlepiej i spełniliśmy większość założeń meczowych” – powiedział trener Legii Piotr Bakun.

Kolejny ligowy mecz Legia rozegra w piątek, a jej rywalem na Bemowie będzie Basket Poznań. Początek spotkania o godz. 19:00.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko – Legia Warszawa 82:107 (15:34; 20:23; 20:33; 27:17)

Nysa: Bluma 19; Lipiński 16; Malona 12; Weiss 10; Stępień 9; Bartkowiak 7; Piątek 5; Czajkowski 2; Radwański 2; Wojciechowski

Legia: Parzych 22; M. Wilczek 17; Andrzejewski 14; Malewski 13; Kukiełka 12; Paszkiewicz 11; Linowski 8; Bierwagen 6; Aleksandrowicz 2; Ł. Wilczek 2; Ornoch 0

źródło: Informacja prasowa Legii Warszawa