Strona główna Lekkoatletyka 2. Memoriał Wiesława Maniaka: Piotr Lisek ze zwycięstwem i nowym rekordem mityngu

2. Memoriał Wiesława Maniaka: Piotr Lisek ze zwycięstwem i nowym rekordem mityngu

0
Halowe Mistrzostwa Polski Toruń 16-17.02.2019 r. FOT. Adam Kowalski

Lekkoatletyczne święto trwa w najlepsze w Szczecinie. Na trybunach niemal komplet publiczności dopinguje najlepszych lekkoatletów z Polski, Europy i świata! Kibice najbardziej oczekiwali na konkurs skoku o tyczce, w którym mierzyli się m.in. Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski i Robert Sobera.

Kibice, którzy przybyli na stadion im. Wiesława Maniaka nie mogli narzekać na brak emocji. Nasi najlepsi skoczkowie zapewnili świetne show i pokaz wysokich lotów.

Najlepiej zaprezentował się Piotr Lisek. Rekordzista Polski był podwójnie zmotywowany, ponieważ występował przed własną publicznością. Faworyt nie zawiódł i triumfował z wynikiem 5.81 metrów zaliczonym w drugiej próbie. Piotr próbował trzy razy pokonać wysokość 5.91 metrów, jednak mimo iż brakło niewiele, to finalnie się nie udało. Wynik uzyskany dziś przez Piotra to nowy rekord mityngu! Poprzedni- 5.65 metrów należał także do niego.

Na drugim miejscu uplasował się Paweł Wojciechowski, który dziś nie miał swojego dnia męcząc się na niższych wysokościach. Stracił przez to wiele energii, którą mógł spożytkować na wyższych wysokościach. Ostatecznie Paweł w pierwszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.71 metrów.

Czwarte miejsce zajął walczący o wypełnienie minimum na Mistrzostwa Świata w Katarze – Robert Sobera. Uzyskał on dziś 5.61 metrów. Trzykrotnie walczył z wysokością, która jest minimum- 5.71 metrów, jednak bezskutecznie.

Komentarze