Strona główna Lekkoatletyka 4MOVE Jurand Cup: Wygrana Haratyka na terenie Bukowieckiego!

4MOVE Jurand Cup: Wygrana Haratyka na terenie Bukowieckiego!

0
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

W Londynie trwają zawody w ramach Diamentowej Ligi, natomiast w Szczytnie odbyła się pierwsza edycja 4MOVE Jurand Cup. W ramach Dni Szczytna zorganizowano konkurs pchnięcia kulą mężczyzn na rynku w Szczytnie. Konkurs zgromadził na trybunach wielkie grono kibiców, którzy mogli oklaskiwać najlepszych kulomiotów w naszym kraju. 

Wielki wpływ na organizację takiego wydarzenia miał Konrad Bukowiecki. Zawodnik rodem ze Szczytna bardzo chciał zaprezentować się i swoją konkurencję przed lokalnymi kibicami. Wnioskując po frekwencji na trybunach możemy śmiało powiedzieć, że mieszkańcy Szczytna i okolic są wręcz spragnieni takich wydarzeń! Trwający niespełna godzinę konkurs oglądało bardzo dużo ludzi.

Jeśli mowa o samym konkursie, przebiegał on od samego początku pod dyktando Michała Haratyka. Już w pierwszym pchnięciu posłał kulę na odległość 20.90 metrów ustawiając ten konkurs. W następnych pchnięciach czterokrotnie przekraczał barierę 21 metrów, a najdalej 21.38 metrów! Ostatecznie zapewniło mu to pewną wygraną w konkursie.

Gospodarz konkursu- Konrad Bukowiecki w najlepszej próbie posłał kulę na odległość 20.95 metrów! Kibice bardzo mocno dopingowali swojego zawodnika, który zmęczony wieloma podróżami dał z siebie dzisiaj maksimum możliwości (Konrad w zeszłym tygodniu zdobył złoty medal Uniwersjady w Neapolu, a także wygrał Mistrzostwa Europy do lat 23).

Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Szyszkowski z wynikiem 19.50 metrów. Na pochwałę i duże uznanie zasługuje Andrzej Naszko, który w dniu dzisiejszym ustanowił nowy rekord życiowy- 19.33 metrów. Podwójnie satysfakcjonujący jest fakt, że Andrzej jest także mieszkańcem Szczytna, więc nie ma nic przyjemniejszego niż bicie rekordów życiowych przed własną publicznością.

Komentarze