Indykpol gromi na wyjeździe! Częstochowa bez szans

25 lis 2015, 19:55

Dzisiejsze spotkanie to pojedynek między AZS’em Częstochowa, a Indykpolem AZS Olsztyn. Częstochowianie nie radzą sobie za dobrze w rozgrywkach Plusligi. Czy dzisiaj zespół prowadzony przez Michała Bąkiewicza przełamie się i zgarnie punkty w tabeli?

Pierwszy set rozpoczął się od walki punkt za punkt obu zespołów. Jako pierwsi na prowadzenie (8:6) wyszli gospodarze spotkania – AZS Częstochowa. Największa różnica punktowa jaką zdołali wywalczyć częstochowianie wynosiła 3 oczka (11:8). Radość z przewagi nie trwała jednak długo ponieważ drużyna Indkpolu odrobiła straty (15:15), a na drugiej przerwie technicznej dzielił ich tylko punkt straty od gospodarzy (16:15). Końcówka partii, tak jak jej początek, to bardzo wyrównana gra obu ekip. Minimalną przewagę osiągnęli jednak olsztynianie i mimo walki, jaką obserwowaliśmy w drużynie prowadzonej przez Michała Bąkiewicza to Indykpol AZS Olsztyn wygrał (23:25).

Drugi set to również wyrównany początek. Częstochowianie, na pierwszej przerwie technicznej, tracili jeden punkt do rywali (7:8), jednakże po kilku chwilach strata była większa – wynosi już trzy oczka (7:10). Do drugiej przerwy technicznej klub z Częstochowy nie mógł odzyskać kontroli nad spotkaniem przegrywając (12:16). Ich gra nie poprawiła się również w końcówce seta, w której ostatecznie ulegli olsztynianom (18:25).

Trzeci set to prowadzenie Indykpolu AZS Olsztyn od samego początku. Najpierw (5:8) na pierwszej przerwie technicznej, a potem już (5:10) w dalszej części seta. Na drugiej przerwie technicznej strata gospodarzy wynosiła aż sześć oczek (10:16). Drużyna z Częstochowy obudziła się chyba zbyt późno, bo przy wyniku (13:20), z którego dali rade odrobić kilka punktów (19:22). Zespół Bąkiewicza przegrał jednak i tę partię (22:25), a w efekcie całe spotkanie.
AZS Częstochowa – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25; 18:25; 22:25)

MVP:

AZS Częstochowa: Polański, Wawrzyńczyk, Redwitz, Szalacha, Stelmach, Szymura, Stańczak, Kowalski, Lipiński, Buniak, Janus, Patak,

Indykpol AZS Olsztyn: Waliński, Van den Dries, Stoilović, Bednorz, Zajder, Koelewijn, Potera, Zniszczoł, Gulak, Woicki, Bieńkowski, Szostek, Zabłocki