NBA: kolejna porażka Washington Wizards. Marcin Gortat z rekordem

26 lis 2015, 09:24

Marcin Gortat ze swoim Washington Wizards przegrał 87:101 z Charlotte Hornets w lidze NBA. Wynik spotkania mógł być zupełnie inny, ale w ostatniej kwarcie koszykarze gości kompletnie się pogubili i zdobyli zaledwie 6 punktów!

Mimo sromotnej porażki Washington Wizards, Gortat zaprezentował się z dobrej strony. Polak trafił 6 na 8 oddanych rzutów z gry oraz 5 na 6 prób osobistych, co ostatecznie złożyło się na 17 zdobytych punktów, 12 zbiórek oraz dwa bloki. Jest to rekord łodzianina pod względem zdobytych punktów w jednym meczu w obecnym sezonie.

Spotkanie mogło zakończyć się całkowicie innym wynikiem, gdyby nie fatalna gra drużyny Gortata w ostatniej odsłonie meczu. Trudno w ogóle opisać to, co wydarzyło się w czwartej kwarcie gry. Washington stracili w niej 27 punktów, zdobywając przy tych zaledwie 6. Tak wielka przepaść w ilości zdobytych punktów musiała wpłynąć na końcowy wynik spotkanie, co ostatecznie przekreśliło szansę na końcowy sukces Washington Wizards.

Charlotte Hornets – Washington Wizards 101:87 (28:24, 30:30, 16:27, 27:6)