Kędzierzyński walec zatrzymany! Lotos Trefl Gdańsk sprawcą pierwszej porażki ZAKSY

28 lis 2015, 17:09

Spotkaniem na szczycie 7. kolejki rozgrywek ligowych okazała się tym razem rywalizacja ZAKSY Kędzierzyn- Koźle z drużyną prowadzoną przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski, Andrei Anastasiego – Lotosu Trefla Gdańsk. Gdańszczanie zatrzymali rosnącą w siłę ZAKSĘ, pozbawiając ich przy tym fotelu lidera Plusligi.

Pierwszy set hitowego spotkania 7. kolejki Plusligi rozgrywanego w Kędzierzynie- Koźlu dobrze rozpoczęła drużyna gości – Lotosu Trefla Gdańsk. Gdańszczanie na pierwszej przerwie technicznej uzyskali trzypunktowe prowadzenie (5:8). W dobrej grze Lotosu nie mogli odnaleźć się kędzierzynianie. Mimo wielu okazji, które mięli, nie potrafili ich wykorzystać i na drugiej przerwie technicznej przegrywali już (12:16). Ta przewaga trwała do końca partii, w której gospodarze ulegli gdańszczanom (19:25).

Druga część meczu to wyrównana gra obu zespołów na początku seta. O jeden punkt lepsi na pierwszej przerwie technicznej byli jednak zawodnicy Andrei Anastasiego (7:8) i mimo przewagi, jaką uzyskali (udało im się wywalczyć aż trzy oczka 7:10) to od stanu (13:15) ZAKSA ruszyła do ataku. Zdobyli oni pięć oczek z rzędu (18:15) i dowieźli je spokojnie do końca, wygrywając seta (25:22).

Trzeci set to również walka punkt za punkt obfitująca w sporą ilość błędów, zwłaszcza w polu zagrywki. Zawodnicy Ferdinando di Giorgiego utrzymywali jednak kilka punktów przewagi (11:9 i 13:10), co powiększali w kolejnych fragmentach spotkania. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili już sześcioma punktami (16:10), wygrywając bardzo pewnie całego seta (25:16).

Czwartą partię dobrze rozpoczęli gdańszczanie osiągając dwa oczka przewagi (0:2). ZAKSA miała problemy w przyjęciu, co wykorzystał Lotos Gdańsk, który cały czas utrzymywał kilkupunktową przewagę. Problemy ZAKSY nie mijały, a gdańszczanie pewnie zmierzali do rozstrzygnięcia seta na swoją korzyść, wygrywając go ostatecznie (23:25).

Piątego, ostatniego seta spotkania rewelacyjnie rozpoczęła drużyna z Gdańska. Przy zmianie stron oglądaliśmy na tablicy wyników pięć oczek przewagi, którą udało się wypracować ekipie Lotosu (3:8). Nierówna gra gospodarzy odbiła się wynikiem tie breaka, którego przegrali (10:15).

ZAKSA Kędzierzyn- Koźle – Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (19:25; 25:22; 25:16; 23:25; 10:15)

MVP: Damian Schulz

ZAKSA Kędzierzyn- Koźle: Toniutti, Bociek, Deroo, Wiśniewski, Gladyr, Zatorski, Buszek, Tillie, Banach, Czarnowski, Pająk, Rejno, Stolc, Witczak

Lotos Trefl Gdańsk: Falaschi, Mika, Schwarz, Gawryszewski, Grzyb, Gacek, Schulz, Troy, Czunkiewicz, Dębski, Ratajczak, Stępień, Hebda,