Puchar Europy: Banvit lepszy w “polskim” meczu

9 gru 2015, 20:03

W Pucharze Europy zmierzyły się dwa tureckie zespoły. Banvit BC okazał się lepszy od Trabzonsporu Basketbol i wygrał u siebie 71:67.

Banvit zapewnił sobie tym samym awans do drugiej fazy. Z dobrej strony pokazali się Polacy A.J. Slaughter (Banvit) i Damian Kulig (Trabzonspor). W pierwszej kwarcie lepiej poradzili sobie przyjezdni wygrywając ją 16:8. Jednak później inicjatywę przejęli gospodarze. W drugiej kwarcie wygrali oni 27:19 i po połowie spotkania był remis 35:35. W trzeciej kwarcie dobrą grę kontynuował Banvit i prowadził po niej jednym punktem. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej części spotkania. W ostatniej kwarcie gospodarze również byli lepsi i wygrali ją 17:14. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 71:67 dla Banvit.

Z dobrej strony pokazali się Polacy. Slaughter zdobył 16 punktów, natomiast Kulig 17. Ten drugi był najskuteczniejszy w swojej ekipie.

Banvit BC – Trabzonspor Basketbol 71:67 (8:16, 27:19, 19:18, 17:14)