PP: Zawisza z awansem, Śląsk musi obejść się smakiem!

16 gru 2015, 21:44

W pierwszym spotkaniu padł remis 0:0. W drugim meczu Śląsk Wrocław przegrał na własnym stadionie z Zawiszą Bydgoszcz i to przyjezdni wywalczyli awans do półfinału Pucharu Polski!

Lepiej zaczęli gospodarze, którzy od początku spotkania starali się zdobyć gola. Jednak obie ekipy grały dosyć niedokładnie. Później inicjatywę przejęli goście, którzy przeprowadzili kilka groźnych ataków na bramkę Śląska. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i na pierwszego gola dwumeczu trzeba było jeszcze poczekać.

Gospodarze całkiem nieźle weszli w drugą połowę. Starali się atakować, ale wynik cały czas był bezbramkowy. Kolejne akcje z obu stron nie przynosiły rozstrzygnięcia. Było bardzo nerwowo, gdyż jeden gol mógł zaważyć o wszystkim. W 69. minucie wreszcie padła pierwsza bramka dwumeczu. Szymon Lewicki dołożył nogę do pustej bramki po dograniu Smektały i goście prowadzili. Było jasne, że już nie będzie dogrywki, ale to nie był koniec emocji. W 74. minucie meczu do wyrównania doprowadził Biliński. 4 minuty później ekipa z Bydgoszczy znowu prowadziła. W polu karnym było straszne zamieszanie. Przyjezdni kilka razy dobijali piłkę, ale dopiero po strzale Drygasa, odbiciu się od poprzeczki i od nogi Wrąbla wreszcie znalazła drogę do siatki. Wynik do końca meczu już nie uległ zmianie.

Śląsk Wrocław 1:2 Zawisza Bydgoszcz (0:0 w pierwszym meczu)

Składy:

Śląsk: Wrąbel – Zieliński (89. Idzik), Celeban, Kokoszka, Dankowski (74. Bartkowiak) – Hateley, Hołota – Ostrowski, Flavio, Dudu Paraiba – Biliński

Zawisza: Węglarz – Kamiński, Nawotczyński, Stawarczyk, Igumanović (89. Ciechanowski) – Drygas, Kona (81. Nykiel) – Smektała, Mica (18. Alaverdashvili), Patejuk – Lewicki