Strona główna Pozostałe 6 grudnia Turniej Snookera w Szczecinie!

6 grudnia Turniej Snookera w Szczecinie!

0

W Szczecinie kilkanaście dni temu odbywał się Turniej Snookera, który opisywaliśmy na łamach naszego serwisu. W stolicy województwa zachodniopomorskiego szykują się już na kolejne zmagania w tej dyscyplinie sportu! Tym razem wydarzenie zaplanowano na 6 grudnia.

W szczecińskim klubie FreeBall Szczecin dnia 6 grudnia rozegrany zostanie Turniej, w którym udział może wziąć praktycznie każdy chętny, chociaż zawodowych graczy zabraknąć nie powinno. O tej imprezie postanowiliśmy porozmawiać z sędzią głównym zawodów – Michałem Bułatowiczem, który nie tylko przedstawił nam cele tego wydarzenia, ale i zachęcił fanów sportu do przybycia i śledzenia wszystkiego w roli widzów.

“Warto przyjechać i wziąć udział w turnieju, żeby zobaczyć jak to jest zagrać przy zielonym stole. Niektórzy widzą ten sport tylko w TV, a samemu zagrać w snookera, to coś zupełnie innego. W tych zawodach nie liczy się jedynie wygrana, ale także atmosfera, satysfakcja i przyjemność płynąca z gry. Dla zwycięzców czekają puchary za osiągnięcie półfinału, II i I miejsca, oraz punkty liczone do ogólnopolskiego Rankingu, jak i klubowego Rankingu, który jest podstawą kwalifikacji do Turnieju Mistrzów Klubowych. Udział w turnieju może wziąć absolutnie każdy, turnieje są otwarte. Oczywiście są wśród nas zawodnicy, którzy prezentują solidne umiejętności, jednakże w turniejach biorą również udział typowi pasjonaci gry, dla których wynik meczu ma mniejsze znaczenie niż sam fakt gry. Oczywiście obecność kibiców jest bardzo mile widziana, wręcz wskazana, a stale zwiększająca się rzesza fanów pomoże w popularyzacji snookera w Polsce. Jednakże bardzo ważne jest też zachowanie widowni, która musi zachować ciszę i w skupieniu oglądać wydarzenia na stole” – powiedział arbiter z międzynarodową licencją.

Zgłoszenia są przyjmowane przez oficjalną witrynę Polskiego Związku Snookera i Bilarda Angielskiego (www.snooker.pl -> odnośnik „zapisy do turniejów”), bądź bezpośrednio u organizatora (Agnieszka Ościłowska – 607 859 721) lub sędziego głównego (Michał Bułatowicz – 663 453 747).


  • Źródło: Własne