Porażka Trabzonsporu, dobry mecz Kuliga

26 gru 2015, 19:30

Trabzonspor Basketbol przegrał na wyjeździe z Ted Ankara Kolejliler 70:74 w meczu 13. kolejki tureckiej Super Ligi. Dla drużyny polskiego koszykarza, Damiana Kuliga, to już ósma porażka w obecnych rozgrywkach.

Mecz był bardzo wyrównany. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 18:18. Przez niemal całą drugą cześć spotkania prowadzili gospodarze, którzy po pierwszej połowie schodzili z parkietu z 4-punktowym prowadzeniem. W trzeciej kwarcie drużyna Kuliga próbowała odrobić straty. A udało się nawet więcej, ponieważ wyszła na 3-punktowe prowadzenie. Jednak przed ostatnimi 10 minutami mieliśmy remis 53:53. Miała więc decydować ostatnia kwarta, w której obie drużyny przechodziły drogę z piekła do nieba i odwrotnie. Szybko na 5-punktowe prowadzenie wyszli goście. Ankara jednak szybko ich dogoniła, a na kilka minut przed końcem wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca spotkania.

Polski koszykarz zdobył 14 punktów i był wyróżniającym się graczem gości.

Trabzonspor jest 7.(18 pkt), jednak 8.Banvitspor ma tyle samo punktów i dwa mecze więcej do rozegrania. Ankara jest 5. i ma na koncie 19 pkt.

Ankara Kolejliler-Trabzonspor Basketbol 74:70(18:18, 15:11, 20:24, 21:17)