62. Halowe Mistrzostwa Polski: Kiełbasińska i Zalewski najszybsi na dystansie 200 metrów

18 lut 2018, 18:40

Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) i Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn) wywalczyli złote medale halowych mistrzostw Polski w lekkoatletyce w biegu na dystansie 200 metrów.

Anna Kiełbasińska potwierdziła znakomitą formę jaką prezentuje w tym sezonie halowym. Dziś triumfowała ustanawiając w finale nowy rekord życiowy – 23,12 s. Srebrny medal zdobyła Martyna Kotwiła (RLTL ZTE Radom) – 23,98 s, a brązowy Agata Forkasiewicz (KS AZS AWF Wrocław) – 24,13 s.

W rywalizacji mężczyzn pewne zwycięstwo zanotował Karol Zalewski. Zawodnik reprezentujący klub z Olsztyna poprawił rekord życiowy, który od dziś wynosi 20,64 s. Drugie miejsce zajął Dominik Kopeć (KS Agros Zamość) – 21,19 s, a na trzeciej pozycji uplasował się Przemysław Adamski (WKS Flota Gdynia), który także poprawił życiówkę – 21,58 s.