62. Halowe Mistrzostwa Polski: Złote medal dla Karola Hoffmanna i Juli Rządzińskiej

17 lut 2018, 18:08

Karol Hoffmann został halowym mistrzem Polski w trójskoku. Natomiast złoto w biegu kobiet na 60 metrów przez płotki wywalczyła Julia Rządzińska.

Wicemistrz Europy z otwartego stadionu z Amsterdamu w swoim najlepszym skoku uzyskał 16.58 m. Zawodnik MKS Aleksandrów Łódzki zaliczył pięć mierzonych skoków: 16.03, 16.19, 16.14, 16.58 i 16.21 m. Drugie miejsce zajął reprezentujący WKS Śląsk Wrocław Adrian Świderski – 16.19 m. Natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Bartosz Bonecki (AZS Łódź) – 15.46 m.

Emocji nie brakowało w biegu finałowym kobiet na dystansie 60 metrów przez płotki. Falstart popełniły Klaudia Wojtunik (CWKS Resovia Rzeszów) oraz główna faworytka finału Karolina Kołeczek (AZS UMCS Lublin). Ostatecznie w finale pobiegło sześć zawodniczek. Najszybsza okazał się Julia Rządzińska (AZS Łódź), która przekroczyła linię mety w czasie 8.31 s. Druga finiszowała Katarzyna Flis (AZS Łódź) – 8.45 s, a trzecia Urszula Bhebhe (AZS-AWF Warszawa) – 8.46 s.