62. Memoriał Janusza Kusocińskiego: Zwycięstwo Anity Włodarczyk!

Aktualizacja: 18 cze 2016, 21:12
18 cze 2016, 19:13

Anita Włodarczyk zwyciężyła w konkursie rzutu młotem podczas 62. Memoriału Janusza Kusocińskiego w Szczecinie. Ewa Swoboda nie dała szans rywalkom w biegu na 100 metrów.

Włodarczyk w drugiej próbie uzyskała 79.61. Jest to najlepszy wynik na listach światowych w tym sezonie. Drugie miejsce zajęła Brytyjka Sophie Hitchon -71.86. Na trzecim miejscu zawody zakończyła Zalina Marghieva – 71.83.

Ewa Swoboda pokonała dystans 100 metrów w czasie 11.36. Drugi rezultat uzyskała Anna Kiełbasińska (11.65), a na trzecim miejscu linie mety minęła Marika Popowicz-Drapała (11.67).

W konkursie skoku w dal mężczyzn zwyciężył Adrian Strzałkowski. Zawodnik MKS Aleksandrów Łódzki w czwartej próbie uzyskał 7.60. Drugie miejsce zajął Krzysztof Lewandowski (7.21), trzeci rezultat uzyskał Patryk Bachar (7.20).

Karolina Kołeczek wygrała bieg na 100 metrów przez płotki. Rezultat 13.15 jest lepszy od wskaźnika PZLA na mistrzostwa Europy w Amsterdamie. W biegu mężczyzn na 110 metrów przez płotki zwyciężył Dominiki Bochenek z czasem 13.90.

Anna Sabat wygrała bieg na 800 metrów. Zawodniczka Resovii Rzeszów pokonała dystans w czasie 2:04.36. Drugie miejsce zajęła Paulina Mikiewicz-Łapińska (2:04.37). Na trzeciej pozycji finiszowała Weronika Wyka (2:04.94).

W dalszej części memoriału wystartują m.in. Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Kamila Lićwinko, Piotr Małachowski, Robert Urbanek, Sofia Ennaoui, Angelika Cichocka.