TBL: Anwil Włocławek pokonuje drużynę Polfarmex Kutno

30 gru 2015, 22:48

Wyrównane spotkanie 13. kolejki Tauron Basket Ligi zakończyło się zwycięstwem gości 58:54. Drużynie Polfarmexu niedużo zabrakło do zwycięstwa w tym spotkaniu, ale to koszykarze z Włocławka okazali się być skuteczniejsi w końcówce.

Pierwsze minuty w tym spotkaniu zapowiadały bardzo słabe widowisko na hali w Kutnie. Pierwsze punkty za sprawą Fostera padły dopiero po upływie jednej minuty i czterdziestu siedmiu sekundach gry. Słaba skuteczność obu ekip poskutkowała małą ilością punktów zdobytych w pierwszych dziesięciu minutach.

W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Koszykarze obu drużyn popełniali dużo błędów w konstruowaniu ataków, oraz rzucali bardzo nieskutecznie. Kibice zgromadzeni na hali w Kutnie mogli być zawiedzeni niskim poziomem basketu jaki przyszło im oglądać. Na przerwę to goście schodzili prowadząc 19:18.

Po przerwie obie ekipy wzięły się do roboty, w końcu zaczęli punktować. Trzecią kwartę od celnego rzutu za trzy zaczęli koszykarze Polfarmexu. Zawodnicy Anwilu grali bardzo mądrze w ataku co pozwalało im zdobywać punkty z czystych pozycji. Gospodarze, choć zagrali dużo skuteczniej w ataku to w grze defensywnej czegoś im brakowało co poskutkowało przegraną trzeciej kwarty 14:19.

Koszykarze Polfarmexu w ostatnich dziesięciu minutach musieli odrobić stratę sześciu punktów. Jednak na początek czwartej kwarty to goście lepiej sobie radzili, powiększyli swoją przewagę do ośmiu punktów. Jednak drużyna gospodarzy nie dawała za wygraną i po kilku dobrych akcjach w obronie oraz skutecznych rzutach doprowadzili do remisu. Koszykarze Anwilu, po przestoju uspokoili grę i w końcówce to oni okazali się być lepsi wygrywając całe spotkanie 58:54.

Polfarmex Kutno – Anwil Włocławek 54:58 (8:10, 10:9, 14:19, 22:20)

Składy:

Polfarmex Kutno: Jarecki 2, Grochowski 2, Malczyk 5, Wołoszyn 3, Pawlak, Gabiński, Bartosz 2, Poznański, Fraser 11, Parker 11, Zyskowski 8, Johnson 10

Anwil Włocławek: Stelmach 5, Hanke, Skibniewski 10, Bristol, Kukiełka 1, Łączyński 6, Dmitriew 8, Warszawski, Diduszko , Oguchi, Tomaszek 6, Jelinek 20