Nasze koszykarki lepsze w sparingu

16 lut 2016, 19:48

W rozegranym dziś sparingu reprezentacja Polski w koszykówce kobiet zmierzyła się z Czechami. Towarzyskie spotkanie ma na celu przygotowanie naszej kadry do meczów eliminacji z Belgią i Białorusią w dniach 20 oraz 24 lutego. Gospodarzem Euro Basketu w 2017 roku będą właśnie Czechy. Dziś pewnie wygrała nasza kadra.

Biało-Czerwone bardzo dobrze weszły w to spotkanie – dzięki trafieniom Julie McBride i Martyny Koc prowadziły 8:2. Rywalki próbowały odpowiadać rzutami Terezy Vyoralovej, ale później serią 8:0 popisały się zawodniczki trenera Teodora Mollova i po trafieniu Aleksandry Pawlak miały już 15 punktów przewagi. W końcówce tej części meczu ponownie skuteczna była Vyoralova, ale to gospodynie wygrywały 24:13. Drugą kwartę Polki zaczęły od serii 11:0 i po rzucie Agnieszki Śnieżek było już 35:13. W trzeciej kwarcie Czeszki przebudziły się. Sama kwarta była wyrównana, ale rywalki nie zagroziły już naszej reprezentacji. Podobnie jak w ostatniej odsłonie.

Na oficjalnej stronie można było śledzić zapis wideo na żywo ze spotkania. Niestety, żeby nie było tak miło i słodko kolejny raz w tym roku strona ligi kobiecej jak i Polskiego Związku Koszykówki po prostu padła…

Polska – Czechy 72:52 (24:13, 15:7, 19:20, 14:12)

Polska: Kobryn 14 (10 zb), Stankiewicz 14, Koc 9, Kaczmarczyk 7, Pawlak 6, Morawiec 6, Żurowska-Cegielska 4, McBride 4, Skobel 3, Owczarzak 3, Śnieżek 2, Idczak 0, Szajtauer 0, Kotnis 0.

Czechy: Vyoralova 20, Elhotova 11, Svrdlikova 10, Krivankova 4, Sedlakova 3, Bartakova 3, Gaislerova 1, Sladkova 0, Stroupalova 0, Vojtlkova 0, Rokosova 0, Zaplatova 0, Krejcova 0,