Strona główna Lekkoatletyka MP: Niespodzianka w konkursie pchnięcia kulą, Majewski ustąpił miejsca młodszym kolegom

MP: Niespodzianka w konkursie pchnięcia kulą, Majewski ustąpił miejsca młodszym kolegom

0

W Toruniu zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Nie zabrakło wartościowych wyników i niespodziewanych rezultatów. Oto przegląd najważniejszych wydarzeń drugiego dnia zawodów.

W konkursie pchnięcia kulą mężczyzn nie brakowało niespodzianek. Dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski zajął dopiero 3. miejsce, a rewelacyjnie rzucający w tym sezonie Michał Haratyk był dopiero czwarty. Zwyciężył Rafał Kownatke z wynikiem 20,37 m, a drugi był Konrad Bukowiecki.

Wartościowe wyniki uzyskały panie w biegu na 400 metrów. Zwyciężyła Justyna Święty z najlepszym w tym sezonie wynikiem – 52,30 sek. Za jej plecami znalazły się Ewelina Ptak (52,86) i Małgorzata Hołub (52,86) – obie pobiły rekord życiowy.

Pewne zwycięstwo w konkursie skoku wzwyż odniosła Kamila Lićwinko, która w najlepszej próbie pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,94 m. Zawodniczka Podlasia Białystok atakowała nawet wysokość 2,03 m, ale nieskutecznie.

Kolejny najlepszy wynik w tym sezonie był udziałem Artura Nogi, który zwyciężył w biegu na 60 metrów przez płotki. Czas 7,65 sekundy pozwolił na złoto, srebrny medal zdobył Dominik Bochenek, a brązowy Kacper Schubert.

W trójskoku złote medale zdobyli Anna Jagaciak i Adrian Świderski. Jagaciak z niezłym wynikiem 13,91 metra wyprzedziła Martynę Bielawską i Annę Starzak. Świderski natomiast uzyskał 16,39 metra, a za jego plecami uplasowali się Karol Hoffmann i Maksym Sypniewski.

Komentarze