ACB: Waczyński i Gielo ze zwycięstwami

12 lut 2017, 20:38

W niedzielny wieczór Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim w składzie rozegrała mecz 21. kolejki ligi ACB. Gospodarze pokonali Real Madryt 82:78. Swój mecz rozegrał także Tomasz Gielo. Jego Joventut Badalona pokonał UCAM Murcia 86:84.

—-Unicaja Malaga-Real Madryt—-

Mecz był bardzo zacięty od początku do końca, ale to o dziwo gospodarze wyglądali lepiej przez większość spotkania. Gospodarze wygrali wyraźnie zbiórki, a także mieli więcej asyst. To duży sukces ekipy Joana Plazy. Real Madryt jest bowiem liderem hiszpańskiej ekstraklasy a w jego ekipie aż roi się od gwiazd. Unicaja Malaga okupuje 5. miejsce w tabeli.

Ten mecz był dobry także dla Adama Waczyńskiego. Polak w 25 minut zdobył 11 punktów (1/2 za 2, 3/4 za 3) i tym samym zrehabilitował się po bezbarwnym występie w ostatnim meczu w ramach rozgrywek EuroCup. Do zdobyczy punktowej dodał zbiórkę i asystę

To nie pierwszy dobry występ naszego rodaka w lidze ACB. Adam Waczyński raz po raz udowadnia, że jest w świetnej formie.

—-Joventut Badalona-UCAM Murcia—-

Mecz układał się lepiej dla ekipy gospodarzy, jednak Murcia nie pozwalała osiągnąć dużej przewagi Joventutowi. Gospodarze grali mądrą koszykówkę i do przerwy prowadzili 34:32, a przed ostatnią kwartą już 63:54. W ostatniej ćwiartce jednak goście wykorzystali kilka błędów przeciwników i zdołali doprowadzić do remisu na 4 sekundy przed końcem spotkania. Ostatnia akcja jednak należała do ekipy Polaka. Jego kolega z drużyny – Luka Bogdanović popisał się potężnym wsadem i ekipy Tomka Gielo wygrała mecz 86:84.

Nasz rodak rozegrał poprawny mecz. W 13 minut zdobył 4 punkty (2/2 za 2, 0/2 za 3). Do tego dołożył 2 zbiórki.