Adrian Meronk w elitarnym gronie. Polski golfista podpisał kontrakt z Saudyjczykami

31 sty 2024, 17:46

Na początku lutego Adrian Meronk wystąpi w zawodach w Meksyku, jednak nie w PGA Tour, czyli rozgrywek golfowych, w których dotychczas występował. Polak postanowił przenieść się do konkurencyjnych zmagań LIV Golf League, które są wspierane finansowo przez Arabię Saudyjską.Znakomite miesiące Adriana Meronka

W poprzednim sezonie Adrian Meronk przede wszystkim występował w zawodach z cyklu DP World Tour, a sporadycznie również w turniejach elitarnego PGA Tour. Notował na tyle dobre występy, że zajął czwarte miejsce w generalnej klasyfikacji. Dało mu to stałą kartę do amerykańskiego cyklu.

W obecnym sezonie Meronk póki co wystąpił w dwóch turniejach DP World Tour. W ostatni weekend miał wystartować w pierwszych zmaganiach z cyklu PGA w San Diego, ale wskutek choroby nie pojawił się na liście uczestników.

Meronk w LIV Golf League

Meronk nie wróci do DP World Tour, ponieważ ogłoszone zostało jego przejście do LIV Golf League, konkurencyjnych rozgrywek, które założono w 2021 roku. Ich głównym sponsorem i inwestorem jest Public Investment Fund z Arabii Saudyjskiej, a zatem w grę wchodzą wielkie pieniądze.

Nie mogę doczekać się nowego wyzwania i kolejnego rozdziału w mojej karierze. Pomimo licznych sukcesów w sezonie 2023, czułem, że 287 dni poza domem to dla mnie za dużo. Kalendarz LIV da mi więcej czasu z ukochanymi i więcej przestrzeni na poprawę wszystkich elementów gry – ocenił Meronk.

Polski golfista tym samym nie będzie już mógł występować w zawodach z cyklu PGA Tour. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby rywalizować w DP World Tour. Do tego może grać w turniejach wielkoszlemowych i tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu.UEFA podjęła skandaliczną decyzję. Zezwoliła Rosji na rozegranie meczu

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA