Polscy hokeiści na trawie wicemistrzami Europy! Olbrzymi sukces

4 lut 2024, 16:01

Polscy hokeiści na trawie zakończyli zmagania na halowych mistrzostwach Europy, rozgrywanych w Belgii. Biało-Czerwoni walczyli o złoto, ale w finałowym pojedynku przegrali 2:5 z Niemcami, zdobywając tym samym pierwszy medal tej imprezy od 18 lat.Srebro polskich hokeistów na HME

Reprezentanci Polski rozpoczęli zmagania w EuroHockey Indoor Championship w belgijskim Leuven od udanej fazy grupowej. Odnieśli w niej dwa zwycięstwa (4:2 nad Belgią i 4:3 nad Czechami), a także dwukrotnie przegrali (4:5 z Ukrainą i 5:6 z Portugalią). Taki bilans dał im awans do fazy pucharowej.

Biało-Czerwoni od razu znaleźli się w półfinale, w którym mierzyli się z Austrią. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1, ale w serii rzutów karnych lepsi byli Polacy i awansowali do wielkiego finału. Stanęli przed szansą na historyczny triumf.

W decydującej batalii przegrali z Niemcami, który triumfowali 5:2 i zdobyli złote medale. Dla naszych hokeistów i tak był to udany turniej. Polacy sięgnęli w Belgii po trzecie srebro w historii swoich występów na Halowych Mistrzostwach Europy.

Polska – Niemcy 2:5
0:1 Paul Doesch 14′
1:1 Gracjan Jarzyński 20′
1:2 Elian Mazkour 20′
2:2 Patryk Pawlak 22′
2:3 Elian Mazkour 25′
2:4 Paul Doesch 27′
2:5 Henrik Mertgens 31′PK w Lillehammer. Świetne skoki Polaków, Maciej Kot wygrał zawody!

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA