Alexander Tioumentsev piłkarzem Wisły Płock

lip 17 2014, 23:47

Jak poinformował oficjalna strona Orlen Wisły Płock, Alexander Tioumentsev został nowym zawodnikiem płockiego klubu.

“Nafciarze” podpisali z Kazachskim rozgrywającym roczny kontrakt, z opcją przedłużenia go o kolejny rok. Zawodnik ma 31 lat i od początku swojej kariery występował w lidze hiszpańskiej. Najpierw był zawodnikiem Granollers, a od sezonu 2009/2010 reprezentował barwy Naturhouse La Rioja.

Jest wszechstronnym piłkarzem, bo występował jako lewy i prawy rozgrywający. Przez pięć lat gry w europejskich pucharach zdobył 108 bramek, a w poprzedniej edycji Champions League zanotował 26 trafień.

– Tym transferem chcemy zbalansować nasz odmłodzony skład. Sasza to wszechstronny piłkarz, mogący występować na wszystkich trzech rozegraniach, choć najlepiej czuje się na środku i pod tym kątem sprowadzamy go do Płocka – powiedział prezes SPR Wisła Robert Raczkowski. – Wciąż negocjujemy jeszcze transfer Balazsa Szöllösi, choć w tym przypadku jego przeprowadzkę do Płocka mocno utrudniła nam zmiana szkoleniowca. Zespół objął Istvan Csoknyai, legenda Veszprem, który naciska na zarząd klubu, aby ci zatrzymali Balazsa. Przedstawiliśmy naszą ostateczną ofertę i teraz piłka jest po stronie kierownictwa Balatonfuredi.

Autor: Damian Wilary

Podobne teksty

Komentarze

Najnowsze

SOCIAL MEDIA