Ambitna postawa Pogoni w Pucharze EHF

11 paź 2015, 20:43

Dużo emocji przyniosło spotkanie Pogoni Szczecin z KK Csurgoi, które jednak zakończyło się porażką polskiej drużyny 27:30 (13:18). Do końcowego szczęścia w II rundzie Pucharu EHF zabrakło niewiele.

Europejskie pucharu znów zawitały do Szczecina po 23-letniej nieobecności. Los skrzyżował drogę Portowcom z trzecią siłą ligi węgierskiej – KK Csurgoi, który był faworytem dzisiejszego spotkania.

Wynik spotkania otworzył Łukasz Gierak, jednak goście błyskawicznie odpowiedzieli. Mecz toczył się wyrównanie, a dobra defensywa i Edin Tatar utrzymywali dobry wynik. W ekipie Csurgoi świetnie spisywał się Rudolf Faluvegi, który w ciągu kwadransa rzucił pięć bramek.

Przy prowadzeniu 10:9 Pogoni, wykluczony został jeden z zawodników gospodarzy. W tym okresie bordowo – granatowi stracili tylko trzy bramki i wynik wciąż oscylował wokół remisu. Jednak kolejne wykluczenie dla Kiryła Kniaziewa w końcówce spotkania zakończyło się brzemiennym w skutkach wynikiem straty pięciu bramek do przerwy.

W drugiej połowie padło o wiele więcej bramek głównie z powodu błędów ofensywnych i strat. Sytuację wykorzystali Portowcy, którzy przegrywali już 18:20. Szczecinianie zaczęli Pogoń za przeciwnikiem i już w 45 minucie Paweł Krupa, rzucił ze skrzydła kontaktową bramkę na 23:24. W bramce pokazał się Tatar, a chwilę później Kniazieu dał remis swojej drużynie.

Spotkanie w Azoty Arenie bardzo się wyrównało, cios za ciosem drużyna Pogoni objęła prowadzenie 27:26 na pięć minut przed końcem meczu. Jednak Węgrzy nie zamierzali składać broni i po rzucie Pordana na kole uzyskali przewagę (29:27).

Pogoń już tej straty nie odrobiła jednak i goście mogli cieszyć się z ważnego zwycięstwa w Azoty Arenie. Rewanż Portowców w II rundzie Pucharu EHF będzie możliwy w wyjazdowym spotkaniu.

Pogoń Szczecin – KK Csurgoi 30:27 (13:18).

Pogoń: Kryński, Tatar – Grzegorek, Bruna 2, Walczak 3, Gierak 8, Krupa 3, Krysiak 1, Biernacki, Jedziniak, Zaremba 5, Kniaziew 5/3, Fedeńczak.

Csurgoi: Szekely, Bartucz – Herbert, Cavor 3, Faluvegi 10, Mota 5/1,  Gazdag 4/1, Pazin 2, Hornyak, Pordan 3, Vadkerti 2, Gebhardt, Hanusz, Hadziomerovic 1, Nagy, Mikita.