Strona główna Koszykówka Amerykanin zamyka skład MKS-u Dąbrowa Górnicza

Amerykanin zamyka skład MKS-u Dąbrowa Górnicza

0
Źródło: dsuhornets.com

Amerykański środkowy Kendall Gray podpisał dzisiaj kontrakt z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Tym samym klub oficjalnie zamknął skład na nadchodzący sezon.

Nowy zawodnik dąbrowskiego klubu mierzy 209 centymetrów, a waży 109 kilogramów. Takie warunki mają dawać przewagę w walce o zbiórki, którymi MKS w ostatnich rozgrywkach często przegrywał mecze. Gray w lidze NCAA reprezentował barwy uczelni Delaware State, a w ostatni sezon zakończył na poziomie 11.7 punktów, 11.8 zbiórek oraz 2.7 bloków. W swojej uczelni wpisał się też w historyczne tabele. Jest piątym najlepiej zbierającym zawodnikiem i najlepszym blokującym w historii zespołu.

Przed sezonem 2015/16 starał się o angaż w NBA, jednak nie został wybrany w drafcie. Znalazł miejsce w lidze niemieckiej, a konkretnie w Medi Bayreuth, jednak Gray musiał wrócić do USA już w styczniu z powodu kontuzji. Po jej wyleczeniu trenował z drużyną Iowa Energy, która gra w NBA D-League.

O miejsce w składzie Gray walczyć będzie z Jakubem Parzeńskim, natomiast duet podkoszowy będzie uzupełniać ktoś z trójki Sam Dower, Przemysław Szymański, Witalij Kowalenko.

Źródło: mksdabrowa.pl

Komentarze