Andrejczyk podjęła decyzję. Chce być gotowa na IO 2024 w Paryżu

11 wrz 2023, 17:21

Mająca za sobą trudny okres w sportowej karierze Maria Andrejczyk wróciła do Polski, kończąc tym samym czas spędzony na treningach w Finlandii. Polska oszczepniczka niebawem ma wybrać nowego trenera, którego celem będzie przygotowanie jej do przyszłorocznych igrzysk w Paryżu.

Trudne miesiące Marii Andrejczyk

Od 2022 roku Maria Andrejczyk nie jest w stanie wrócić na optymalny poziom, którym zachwycała chociażby jeszcze w 2021 roku, gdy sięgała po olimpijskie srebro. Wystąpiła tylko na jednej dużej imprezie – mistrzostwach świata w amerykańskim Eugene, gdzie zajęła odległe 21. miejsce.

Główną przeszkodą w kontekście kolejnych występów 27-latki były liczne kontuzje, przez które oszczepniczka nie mogła nawiązać do swoich najlepszych startów. Wydawało się, że Andrejczyk zdoła wystąpić na tegorocznych mistrzostwach świata w Budapeszcie, ale finalnie zabrakło jej na tej imprezie.

Andrejczyk wróciła do Polski

Od jakiegoś czasu Andrejczyk szlifowała swoje umiejętności w Finlandii, a dokładniej w mieście Kuortane. Zmieniła również trenera – pełniącego wcześniej tę rolę Karola Sikorskiego zastąpił bowiem Petteri Piironen. Jak się okazało, zmiana nie wyszła jednak jej na dobre.

Jak informuje Przegląd Sportowy, 27-latka postanowiła zareagować na taki obrót spraw i opuściła już Finlandię, a także pożegnała się z fińskim trenerem. Obecnie Andrejczyk trenuje w Polsce, a jej celem jest odpowiednie przygotowanie się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Póki co nie jest jasne, kto będzie trenerem polskiej oszczepniczki. Wybór nowego szkoleniowca, którego nazwisko mamy poznać do końca września, konsultuje natomiast z dyrektorem sportowym PZLA Krzysztofem Kęckim.

 

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA