Strona główna Żużel PGE Ekstraliga Anioły podbiją twierdzę przy Hallera? MRGARDEN GKM Grudziądz – Get Well Toruń...

Anioły podbiją twierdzę przy Hallera? MRGARDEN GKM Grudziądz – Get Well Toruń (zapowiedź)

0

Już w najbliższą niedzielę (3 lipca) rozegrana zostanie zaległa 7. kolejka PGE Ekstraligi, która w pierwotnym terminie została odwołana z powodu tragicznej śmierci Krystiana Rempały. W pierwszej odsłonie tegorocznych derbów pomorza zespół Get Well Toruń przyjedzie do Grudziądza, zmierzyć się z GKM-em, który na własnym stadionie w tym roku nie przegrał ani jednego spotkania.

W przedsezonowych rozważaniach drużyna toruńskich “Aniołów” była stawiana w roli murowanego kandydata do walki o medale Drużynowych Mistrzostw Polsk.  Natomiast GKM był wskazywany jako jeden z tych klubów, które w tym sezonie będą walczyć o utrzymanie. Pierwsza część sezonu zweryfikowała te prognozy. O ile “Anioły” znajdują się w czołówce, o tyle drużyna GKM-u  stała się zespołem, który również może powalczyć o czołową “czwórkę” rundy zasadniczej. Grudziądzanie swoją wysoką pozycję w lidze zbudowały dzięki fenomenalnym wynikom osiąganym na torze przy ulicy Hallera 4.  O sile GKM-u na własnym owalu przekonały się już drużyny z Tarnowa, Wrocławia czy Zielonej Góry. Również aktualny lider PGE Ekstraligi poległ w Grudziądzu i ledwo uratował punkt bonusowy.

Na niedzielne derby obydwa zespoły wystawiły optymalne zestawienia W składzie “Aniołów” nastąpiła jedna zmiana. Kacpra Gomólskiego zastąpi Artur Mroczka, dla którego będzie to debiut w ekstraligowym meczu w tym sezonie. Jak w przypadku większość tegorocznych meczów, wynik zespołu głównie będzie zależał do występu Chrisa Holdera, Martina Vaculika i Grega Hancocka. Get Well posiada skład, który może podbić twierdzę przy Hallera, lecz będzie o to niezwykle trudno. Torunianie raczej w tym meczu będą walczyć o to by przegrać jak najmniejszą różnicą punktów.

W składzie GKM-u nie ma żadnych niespodzianek. w niedzielnym pojedynku wystąpi skład, który w poprzednim meczu minimalnie przegrał ze Spartą na poznańskim Golęcinie, lecz przede wszystkim wysoko pokonał aktualnego lidera tabeli – Stal Gorzów. Bez wątpienia motorem napędowym GKM-u będzie duet Gollob-Lindbaeck. Również Artiom Łaguta może pokusić się pokaźną zdobycz punktową, bowiem forma Rosjanina w ostatnich meczach idzie wysoko w górę. Dość sporą zagadką wydaje się być forma juniorów. Na swoim torze para Trzensiok-Nowak wypada bardzo dobrze, lecz nie zawsze. Na domowym owalu młodzieżowcy GKM-u są w stanie wygrać z każdą juniorską formacją.

Niewątpliwie w niedzielę czekają nast interesujące derby. Wydaje się, że faworytem powinien być GKM, głównie za sprawą  własnego toru. Jednak drużyna z gości z Torunia posiada bardzo mocną kadrę, więc każdy wynik w niedzielny spotkaniu jest możliwy. Start do pierwszego biegu zaplanowano na godzinę 19:30!

Awizowane składy

Get Well Toruń

 1. Martin Vaculik
 2. Artur Mroczka
 3. Chris Holder
 4. Adrian Miedziński
 5. Greg Hancock
 6. Paweł Przedpełski

MRGARDEN GKM Grudziądz

 1. Antonio Lindbaeck
 2. Tomasz Gollob
 3. Rafał Okoniewski
 4. Krzysztof Buczkowski
 5. Artiom Łaguta
 6. Marcin Nowak

Komentarze