Anita Włodarczyk jasno o decyzji MKOl-u: Rosjanie i Białorusini nie powinni startować

kwi 3 2023, 17:23

Trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk wypowiedziała się na temat decyzji MKOl-u o dopuszczeniu Rosjan i Białorusinów do międzynarodowych zmagań. Jej zdaniem taka decyzja “nie powinna mieć miejsca”.

W poniedziałek w Rzymie odbędzie się uroczyste przekazanie Ognia Pokoju, jednego z symboli Igrzysk Europejskich, które w tym roku odbędą się w Krakowie. W wydarzeniu wezmą udział m.in. prezydent Andrzej Duda, ale także Anita Włodarczyk, trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem.

Włodarczyk niezadowolona z decyzji MKOl-u

Przy okazji wylotu do stolicy Włoch Włodarczyk rozmawiała z dziennikarzami na lotnisku. Zapytano ją między innymi o jej zdanie na temat decyzji MKOl-u, który dopuścił sportowców z Rosji i Białorusi do międzynarodowych zawodów.

Jest to bardzo bolesne, bo w ogóle nie powinniśmy się nad takimi sprawami zastanawiać. To powinna być odgórna informacja, że sportowcy z obu tych krajów nie powinni startować – powiedziała cytowana przez “PAP” Anita Włodarczyk.

Włodarczyk nie chce Rosjan i Białorusinów

Chwilę później znakomita sportsmenka przyznała, że temat wojny jest dla niej trudny.Nie wyobrażam sobie, że zawodniczka z Ukrainy miałaby wystartować w jednym konkursie z zawodniczką z Rosji, bo to jest nie tylko stres, emocje, ale dochodzą do tego też kwestie psychiczne i to jest coś strasznego, coś okropnego – stwierdziła.

Włodarczyk wyraziła również nadzieję, że MKOl ostatecznie zmieni decyzję.Nadal będę podtrzymywała decyzję, że oni powinni zostać wykluczeni. Na pewno nie jest to łatwe, bo w to tutaj też wchodzi polityka, a zawsze mówiliśmy, że sport powinien być oddzielony od polityki, a widzimy, że tutaj tak nie jest. Mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach ta decyzja się zmieni i Rosjanie i Białorusini nie zostaną dopuszczeni – podsumowała.

Decyzja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o dopuszczeniu zawodników z Rosji i Białorusi, nawet pomimo szeregu warunków do spełnienia, wywołała mnóstwo kontrowersji. Co istotne, decyzja ta póki co nie dotyczy przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Znakomite wyniki polskich mastersów na MŚ w Toruniu. Zdobyli aż 202 medale

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA