Anita Włodarczyk światową dominatorką. Nikt nie ma takich liczb

2 lis 2023, 09:26

Anita Włodarczyk od lat jest czołową lekkoatletką w konkurencji rzutu młotem, ale znakomitymi wynikami zasłużyła także na miano jednej z najlepszej w historii całego sportu. Świadczy o tym także to, że nikt nie zdominował swojej specjalności tak jak właśnie 38-latka.

Fantastyczny dokonania Anity Włodarczyk

W tym roku Anita Włodarczyk długo szukała formy, która na mistrzostwach świata w Budapeszcie nie pozwoliła jej awansować do ścisłego finału. Najważniejszy dla siebie cel jednak osiagnęła – wywalczyła kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Nawet pomimo słabszej dyspozycji w tym roku, nikt z pewnością nie odbierze jej dotychczasowych sukcesów. Jest między innymi rekordzistką świata z wynikiem 82,98 m, a w swojej konkurencji od dawna nie ma sobie równych. Świadczy o tym chociażby liczba trzech złotych medali olimpijskich, czterech medali MŚ i czterech ME.

Włodarczyk z najwyższą liczbą wyników w TOP 20

Ciekawa statystyka dotycząca wybitnej kariery Anity Włodarczyk pojawiła się na profilu “Track Spice” na Twitterze. Zawiera ona listę zawodników z najwyższym odsetkiem rezultatów na poziomie TOP 20 w historii poszczególnych konkurencji.

Choć w czołówce znaleźli się tak znakomici sportowcy, jak Armand Duplantis czy Yulimar Rojas, to właśnie Włodarczyk jest zdecydowaną liderką. Okazuje się, że do Polki należy aż 15 z 20 najlepszych wyników w historii rzutu młotem, co daje skuteczność na poziomie aż 75 proc.

“Aniołek Matusińskiego” wraca do gry. Hołub-Kowalik urodziła 2 miesiące temu, a już trenuje!

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA