Liga Mistrzów: Anwil górą na Łotwie!

10 paź 2018, 21:06

Koszykarze Anwilu Włocławek wygrali na Łotwie z BK Ventspils 99:78 w swoim pierwszym meczu Ligi Mistrzów FIBA.

Po dwóch porażkach na naszym podwórku włocławianie odnoszą pierwszą wygraną w tym sezonie. Po bardzo dobrej pierwszej połowie (57 punktów w 20 minut) Anwil wygrywa swój debiut w koszykarskiej Lidze Mistrzów.

Oprócz mistrza Łotwy Anwil będzie rywalizować w grupie A z: Banvit Bandirma (Turcja), Le Mans Sarthe Basket (Francja), MHP Riesen Ludwigsburg (Niemcy), Sidigas Avellino (Włochy), UCAM Murcia CB (Hiszpania) oraz Niżnym Nowogrodem (Rosja).

W trzeciej edycji Ligi Mistrzów FIBA rywalizują 32 drużyny. Po cztery najlepsze z czterech grup awansują do play-off (1/8 finału), a zespoły z miejsc 5-6 będą miały szansę gry w niższym rangą Pucharze Europy FIBA.

BK Ventspils – Anwil Włocławek 78:99 (14:31, 19:26, 21:18, 24:24)

BK Ventspils: Jonathan Arledge 21, Rihards Lomazs 16, Anthony Beane 11, Roberts Freimanis 8, Aaron Johnson 8, Ingus Jakovics 5, Maris Gulbis 5, Arturs Grinbergs 2, Mareks Jurevicus 2, Kristaps Kilps 0.

Anwil: Michał Michalak 22, Jarosław Zyskowski 17, Walerij Lichodiej 15, Josip Sobin 12, Chase Simon 11, Szymon Szewczyk 8, Vladimir Mihailović 8, Igor Wadowski 3, Kamil Łączynski 3, Jakub Parzeński 0.