Strona główna Koszykówka Anwil kontraktuje

Anwil kontraktuje

0

Dosyć długo czekali z transferami. Pierwszym z nich został Tre Bussey. Amerykanin grający jako rzucający obrońca dał się już we znaki włocławianom jako zawodnik Polpharmy.

 

Jako zawodnik Polpharmy (sezon 18/19) Tre Bussey rzucał średnio 17,6 pkt na solidnej skuteczności (46% za 2 i 42% za trzy). dokładając do tego 3.2 zbiórki i 3 asysty na mecz.

TRE BUSSEY

Ostatnie miesiące przed pandemią Amerykanin spędził od grudnia 2019 roku w Katarze(18 pkt, 5.3 zbiórki i 4.2 zbiórki w 11 meczach), potem rozegrał dwa spotkania jeszcze na Cyprze w AEK Larnaka.

 

Jestem bardzo zadowolony, że pozyskaliśmy Tre do naszego zespołu. Dwa lata temu w Polpharmie, Amerykanin dał się poznać jako zawodnik, który ma wielką łatwość gry w ataku. Do naszej drużyny będzie pasował jednak przede wszystkim dlatego, że ma potencjał, aby grać bardzo dobrze w obronie – mówi trener Anwilu Włocławek Dejan Mihevc dla strony internetowej klubu.

Rozmowa z trenerem ułatwiła mi decyzję. Szybko złapaliśmy wspólny język i przedstawił mi wizje zespołu –  opowiada Tre Bussey.

Komentarze