Zwycięski przechwyt Nowakowskiego! Anwil pokonał Czarnych Słupsk

Aktualizacja: 20 maj 2022, 22:42
19 maj 2022, 14:29

Michał Nowakowski zanotował kluczowy przechwyt w ostatniej akcji zwycięskiego meczu Anwil Włocławek – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. “Rottweilery” wytrzymały napór podopiecznych Mantasa Cesnauskisa i to one objęły prowadzenie w dwumeczu rozstrzygającym kwestię brązowych medali w PLK.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Anwil Włocławek wygraną pożegnał się z Halą Mistrzów

Odkąd w połowie premierowej odsłony pojedynku goście wyszli na czoło, Anwil nie był w stanie doścignąć przeciwników. Przewaga Czarnych przez większość meczu wynosiła zaledwie kilka “oczek”. Dopiero na półmetku trzeciej kwarty siły się wyrównały. Podczas ostatniej części spotkania w ofensywie uaktywnił się James Bell i głównie dzięki niemu “Rottweilery” zgarnęły zwycięstwo 78:77.

Przyjezdni mieli jeszcze szansę na wywiezienie triumfu z Włocławka, ale Marcus Lewis zapędził się z piłką w kozi róg. Amerykanin osaczony przez koszykarzy trenera Przemysława Frasunkiewicza szukał podaniem kolegów z drużyny. Wtedy przytomność umysłu zachował Michał Nowakowski, przechwytując wymuszone przez obronę niedokładne zagranie Lewisa. Tym samym Anwil zwycięstwem pożegnał się z Halą Mistrzów w sezonie 2021/2022.

Rewelacyjny James Bell

Bell to prawdziwy bohater włocławian. Potrafił włączyć szósty bieg we właściwym momencie potyczki. Na przestrzeni rywalizacji 30-latek zgromadził 25 punktów i zebrał z tablic 9 piłek. Ponadto zaliczył 3 asysty. Lider “Rottweilerów” trafił 11 z 17 prób z pola. Gdy przebywał na parkiecie, włocławska drużyna uzyskała piętnaście punktów więcej.

Mecz rewanżowy o brązowe medale Energa Basket Ligi pomiędzy Grupą Sierleccy Czarni Słupsk i Anwilem Włocławek odbędzie się w sobotę 21 maja. Początek pojedynku w słupskiej hali Gryfia zaplanowano na godzinę 17:30.