Anwil pokonał Tartu! Już dziś zagra w finale ENBL

7 kwi 2022, 11:24

Anwil Włocławek zwyciężył z Tartu Ulikool Maks and Moorits 80:74 w półfinale ENBL. Włocławianie, którzy są gospodarzami turnieju Final Four, już dzisiaj zmierzą się w meczu finałowym z Siauliai 7-bet.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Anwil na drodze do pucharu

Anwil to organizator turnieju finałowego European North Basketball League, w której uczestniczyły drużyny m.in. z Czech, Litwy, Estonii i Łotwy. W fazie grupowej polska drużyna brylowała i zajęła pierwszą lokatę w tabeli, zwyciężając pięć pojedynków. Jako gospodarze “Rottweilery” przystąpiły do zawodów w roli faworyta.

W pierwszej połowie podopiecznym Przemysława Frasunkiewicza szło jak po grudzie. Estończycy zdołali postawić się gospodarzom i do przerwy na tablicy rezultatów widniał zaskakujący wynik 37:34 na korzyść Anwilu. Trzecia kwarta to już świetna gra włocławian, która przełożyła się na wygranie tej odsłony 14 punktami. W finałowej ćwiartce oponenci jeszcze doścignęli Anwil, ale w decydujących fragmentach meczu na posterunku byli Matthews i Bell.

W drugim półfinale rozegranym w Hali Mistrzów litewska drużyna BC Siauliai 7-bet pokonała Basket Brno 84:73. Już dzisiaj o godzinie 19:00 zaplanowano finał, w którym Anwil Włocławek zagra o puchar z Litwinami.

Wynik meczu półfinałowego i punkty:

Anwil Włocławek – Tartu Ulikool Maks and Moorits 80:74

Matthews (22), Bell (16), Dimec (12) – Saal (14), Elksins (12), Drungilas (12)

Przemysław Frasunkiewicz nie jest zadowolony. „Im szybciej ktoś założy medal, tym jest on cięższy”