Anwil przedłuża serię

21 maj 2019, 23:51

W trzecim spotkaniu serii półfinałowej pomiędzy Anwilem a Arką wygrywają mistrzowie sprzed roku i w serii do trzech wygranych przegrywają już 1-2. Gdynianie bardzo szybko stracili z powodu kontuzji jednego z podstawowych podkoszowych Roberta Upshawa.

Goście rozpoczęli spotkanie od trafiania z dystansu – po trójce Jamesa Florence’a było już 9:3. Jednak mistrzowie Polski z 2018 roku zaczęli odrabiać straty. W pierwszej kwarcie sytuacja zmieniała się kilkukrotnie i po 10 minutach Arka prowadziła 24:21. Początek drugiej kwarty to szybkie punkty Anwilu. Aktywny był Jarosław Zyskowski. Dzięki jego trafieniom było 39:32. Arka złapała zadyszkę w ataku.

Od początku trzeciej kwarty Arka starała się odrabiać straty, a wyróżniał się Bartłomiej Wołoszyn. Po późniejszych trafieniach Josha Bostica zbliżyła się nawet na cztery punkty. To nie był koniec – Amerykanin stawał na linii rzutów wolnych, dzięki czemu gdynianie byli niezwykle blisko remisu. Anwil odpowiedział małą serią 6:0, a dzięki akcji wykończonej przez Szymona Szewczyka po 30 minutach było 65:57. W czwartej kwarcie goście znowu zbliżali się najpierw na pięć punktów, a następnie nawet na dwa po trójce Marcusa Ginyarda. Reagował na to Chase Simon, co dawało trochę spokoju gospodarzom. Końcówka była zacięta, ale to włocławianie mieli inicjatywę. Kluczowe trafienie w podkoszowym ścisku wykończył Jarosław Zyskowski.

ANWIL WŁOCŁAWEK – ARKA GDYNIA 89:79  (21:24, 24:12, 20:21, 22:22) stan rywalizacji 1-2 dla Arki

Anwil: Aaron Broussard 16, Jarosław Zyskowski 16, Walerij Lichodiej 14, Ivan Almeida 13, Chase Simon 11, Szymon Szewczyk 11, Michał Ignerski 4, Kamil Łączyński 2, Michał Michalak 0.

Arka: James Florence 21, Josh Bostic 19, Bartłomiej Wołoszyn 10, Marcus Ginyard 10, Deividas Dulkys 8, Krzysztof Szubarga 3, Dariusz Wyka 3, Adam Łapeta 2, Robert Upshaw 2, Marcel Ponitka 1, Grzegorz Kamiński 0, Jakub Garbacz 0.